Nalezený granát ukryl senior pod čepici. Na policii chtěl dojet ve voze MHD

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 19. duben 2021 10:13
ViewImage Foto: PČR

Starší muž nalezl na půdě ruční granát. Místo toho, aby na místo ihned zavolal policii, uschoval jej do čepice, nasedl do MHD a jel ho odevzdat na služebnu policie.

V neděli dopoledne přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o nálezu ručního granátu v Plzni. "Starší muž našel na půdě jednoho bytového domu v Plzni americký ruční granát. Nejdřív si myslel, že se jedná o atrapu, proto si jej ponechal. Později se mu to rozleželo a usoudil, že ho raději odevzdá na služebnu policie. Granát si uschoval do čepice a nasedl do MHD směrem Plzeň městská část Slovany. Na náměstí Milady Horákové oslovil řidiče autobusu s prosbou, zda by mu nepůjčil mobilní telefon, protože potřebuje zavolat na policii a přitom mu ukázal svůj "poklad" ukrytý v čepici," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová. Řidič podle ní ihned zalarmoval policii. "Na místo dorazil pyrotechnik, který granát zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Policisté se případem nadále zabývají," dodala mluvčí.

Pokud kdekoliv naleznete jakoukoliv munici či výbušninu, v žádném případě s ní nemanipulujte, místo nálezu podle možností zajistěte a ihned kontaktujte policii.