Náklaďák poškodil hotel, osobák na střeše. Řidiči bourají na sněhu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 13. únor 2020 11:43
Nehoda Řidička se převrátila s automobilem na neposypané a zasněžené silnici u Meclova. Foto: Policie ČR

Hned dvě nehody automobilů se staly ve středu odpoledne v souvislosti s namrzlou vozovkou a silným větrem na Domažlicku. Na Výhledech havaroval náklaďák s návěsem a poškodil budovu hotelu. Poblíž obce Meclov se zase převrátila na střechu řidička osobního automobilu.

Nákladní automobil poškodil při nehodě i budovu hotelu. Foto Policie ČR

„Pětapadesátiletý řidič při řízení nákladního vozidla DAF s návěsem na silnici II/189 ve směru jízdy na obec Klenčí pod Čerchovem nepřizpůsobil rychlost jízdy a při míjení se s protijedoucím autobusem dostal na zasněženém a neposypaném povrchu silnice smyk. Vyjel vpravo mimo silnici, kde pravou zadní částí návěsu narazil do přístřešku hotelu,“ popsala první nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Nikdo nebyl zraněn. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun, na přístřešku na 15 tisíc korun.

Vozidlo u Meclova se převrátilo na střechu. Foto: Policie ČR

Jízdu na zasněženém a neposypaném povrchu silnice nezvládla šestašedesátiletá motoristka s vozem Škoda Fabia. Na silnici II/193 mezi obcemi Domažlicemi a Horšovským Týnem při projíždění pravotočivé zatáčky dostala smyk. „Vyjela vlevo do protisměru, kde za levou krajnicí narazila do směrového sloupku, dále vyjela vlevo mimo silnici a narazila do stromu. Poté se vozidlo převrátilo na střechu. Dechová zkouška na alkohol byla i v tomto případě negativní,“ řekla mluvčí policie. Nehodu žena přežila bez újmy na zdraví. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na směrovém sloupku na 500 korun a na stromu rovněž na 500 korun.