Motorista vezl na návěsu bagr, nevešel se pod železniční viadukt

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 6. listopad 2019 11:10
Viadukt Loucim Pod mostem u Loučimi na Domažlicku se bourá velmi často. Ilustrační foto: OÚ Loučim

S bagrem naloženým na přívěsu nákladního automobilu vjel pod viadukt na silnici I/22 mezi obcemi Hluboká a Loučim čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu Scania. Na místě častých nehod nerespektoval motorista příkaz svislé dopravní značky Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje 4,3 metru. A pod most se samozřejmě se svým vysokým nákladem nevešel.

„Řidič vjel pod viadukt a horní částí na přívěsu přepravovaného bagru Komatsu narazil do železného nosníku železničního viaduktu, který tak poškodil. Kovové úlomky z bagru spadly na osobní automobil Mercedes Benz, který jel za ním. Vozidlo padající části poškodily,“ informovala o nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.

Vlaková doprava na železniční trati nebyla v důsledku nehody omezena. Havárie se obešla bez zranění. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Na osobním automobilu Mercedes Benz vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun, na železničním viaduktu rovněž na 10 tisíc korun a na přepravovaném bagru Komatsu také na 10 tisíc korun. Pod mostem u obce Loučim bohužel bourají motoristé často. Mnozí řidiči zde už navzdory značení doplatili na výšku svého nákladu.