Na úterní utkání fotbalové Ligy Mistrů budou dohlížet desítky policistů

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - pondělí, 12. září 2022 15:10
Na úterní utkání fotbalové Ligy Mistrů budou dohlížet desítky policistů foto: Policie ČR

Výjimečné, a sportovními fanoušky tolik očekávané, fotbalové utkání Ligy mistrů mezi celky FC Viktoria Plzeň a FC Inter Milan se odehraje v úterý 13. září v Doosan aréně v Plzni. Jelikož je toto utkání nejenom pro hráče, ale i samotné fanoušky fotbalovým svátkem,  dá se  téměř s jistotou očekávat, že do našeho krajského města zamíří velký počet lidí, aby tak přímo na stadionu nebo v restauračních zařízeních mohli tento zápas společně sledovat. V jeho průběhu i po jeho ukončení proto budou v pohotovosti desítky policistů.

"Tak jako vždy připravujeme i na tento den fotbalového utkání bezpečnostní opatření, abychom zajistili bezpečnost osob a majetku, veřejný pořádek, ale i bezpečnost a plynulost silničního provozu. Na dopravu budeme dohlížet nejen v Plzni, ale také na hlavních silničních tazích vedoucích do města.  Zaměříme se na monitoring dění na samotném fotbalovém stadionu, v jeho bezprostředním okolí, v centru Plzně a dalších místech, kde je předpokládaný větší počet osob – např. na autobusovém a vlakovém nádraží," uvedla tisková mluvčí policie Pavla Burešová.

Fanoušky budou na stadion tradičně doprovázet policisté z antikonfliktního týmu, kteří se také zaměří na jejich bezproblémový odchod z arény. Po celou dobu budou do opatření nasazeni policisté ze služby pořádkové a dopravní policie a policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování. Na průběh bezpečnostní situace budou společně s policisty z krajského ředitelství dohlížet i kolegové z pražské hipologie. 

"Veřejnost bychom chtěli informovat, že v den utkání, tedy v úterý 13. září, bude od 12 hodin uzavřena Pivovarská lávka a parkoviště u stadionu budou vyhrazena pouze pro akreditované osoby. Pokud přijedete na tento zápas autem, doporučujeme vám zaparkovat na okrajových částech Plzně a do centra města se přesunout MHD. Předpokládáme, že v odpoledních hodinách bude hustota silničního provozu v Plzni velmi vysoká a v centru města bude velmi obtížné zaparkovat, proto se veřejná doprava nabízí jako jeden z nejvhodnějších způsobů dopravy do centra Plzně," doplnila Burešová.