Na trať za Plzní na Domažlice se sesunula hlína, jezdí autobusy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 25. listopad 2019 19:46
vlak ilustrační foto / plzen.cz

Na železniční trať za Plzní ve směru na Domažlice se dnes dopoledne sesunul stavební materiál. Vlaky na trase z Plzně-Jižního Předměstí do Vejprnic nahradily autobusy. Při sesuvu se nikdo nezranil, ani nebyl poškozen žádný vlak. V místě stavbaři dokončují práce na části koridoru. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce nejpozději v úterý v podvečer trať zprůjezdnit a obnovit provoz. Informovala o tom mluvčí Radka Pistoriusová.

"Při porušení pažení náspu tam došlo k sesuvu hlíny, která se vyhrnula na kolej," uvedla. Odborníci SŽDC na místě zjistili rozsah poškození a odpoledne určili dobu zprovoznění.

V místě rozšiřují stavbaři trať z jednokolejné na dvoukolejnou. Na druhé koleji je nyní plánovaná výluka do 5. prosince. Druhou kolej dnes zasypala sesunutá zemina. České dráhy mají stále na svém webu, že provoz bude zastaven do 5. prosince. "My to zprovozníme zítra v podvečer. Oni tu informaci od nás dostanou, takže záleží na nich, kdy si to na webu změní, to já neumím říct," řekla mluvčí SŽDC.

čtk