Na protest proti opatřením vlády se otevřely i hospody na Plzeňsku

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 23. leden 2021 21:12
137025951_3670203543025691_8760527252377912307_o foto: Cyklo bufet Na Štuperku v Chotíkově u Plzně

Na Plzeňsku se dnes na protest proti vládním protiepidemickým opatřením otevřelo několik restaurací. Zapojily se tak do akce Otevřeme Česko, kterou pořádá iniciativa Chcípl PES. Je to výzva, aby se lidé probrali a zjistili, že to co vláda dělá, nedělá pro zdraví lidí, řekl Pavel Razým, majitel oblíbeného cyklo bufetu Na Štuperku v Chotíkově u Plzně. Razým zastřešuje iniciativu Chcípl PES za region.

"Lidi to vítají. Chodí a podepisují petici, mají o to zájem. Za více než týden tam mám přes 100 podpisů. Pošlu to panu Janečkovi do pivovaru Malý Janek do Jinců," uvedl. Razým věří, že iniciativa otevře oči spoustě lidem a hodlá v protestech pokračovat. "Mám otevřeno pořád kromě středy. Když si lidi přijdou pokecat o nově vznikajícím politickém hnutí Otevřeme Česko, rádi je přivítáme. Zajímají se," uvedl. Demonstrace nevidí jako ideální. "Protože nikdy už to nebude takové jako v roce 1989. Vládní garnituře se bohužel povedlo totálně rozdělit národ, takže všichni už nepůjdou do demonstrace najednou," řekl.

Chotíkovský bufet, který dnes podpořily větší desítky lidí, na tom podle Razýma v poslední době není úplně dobře. "Snažíme se k tomu podnikání, co máme zakázané, přidat i to, co zakázané není. Prodáváme třeba brambory, nějaké potraviny, z restaurace jsme udělali výdejní místo balíkovny, zásilkovny PPL a snažíme se prostě podnikat, jak se dá," řekl. Zatím nezaznamenal policejní kontroly "na udání".

Podle Razýma je v iniciativě Chcípl PES registrováno přes 2000 provozoven v ČR, včetně fitness a lyžařských center a dalších. "Nejvíce je samozřejmě gastro provozů," dodal.

čtk