Na křižovatce v sadech Pětatřicátníků zkolaboval řidič. Podívejte se na video z jeho záchrany!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 23. únor 2023 10:54

Média

Obrovské drama se odehrálo ve středu před polednem přímo na křižovatce sady Pětatřicátníků, Klatovská. Osmapadesátiletý řidič dodávky zkolaboval za volantem, naštěstí se mu ještě před tím podařilo vozidlo zastavit. Muži pomáhali nejprve náhodní svědci a poté i policisté, kteří byli v blízkosti. Těm se nakonec podařilo řidiče oživit.

Ve středu 22. února krátce před polednem přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení, že na křižovatce ulic sady Pětatřicátníků a Klatovská třída došlo ke zdravotním komplikacím u řidiče dodávky, který zkolaboval. Na místo ihned vyjely hlídky, které se nacházely v blízkosti křižovatky. Podle policejní mluvčí Michaely Raindlové šlo o hlídku obvodního oddělení Plzeň-Skvrňany a policisty ze speciální pořádkové jednotky. "Ve chvíli, kdy policisté dorazili na místo, byl muž v bezvědomí, nedýchal a nebyly u něho zjištěny životní funkce," popsala Raindlová.

Policisté začali osmapadesátiletého muže resuscitovat. "Po chvíli ho připojili na automatizovaný externí defibrilátor, který po prvotním vyhodnocení doporučil podat výboj. Následně pokračovali v nepřímé srdeční masáži, a to i po příjezdu záchranářů," uvedla Raindlová. Celý zásah měl nakonec šťastný konec. "Po několika minutách, se díky správně provedené srdeční masáži ze strany policistů, podařilo u muže obnovit základní životní funkce," dodala policejní mluvčí.

Na křižovatce v sadech Pětatřicátníků zkolaboval řidič. Podívejte se na video z jeho záchrany! ilustrační. Foto: P. Bauer