Na jarní výlet Šumavou se vypravili členové plzeňského Trabantklubu

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 25. červen 2024 12:57
Na jarní výlet Šumavou se vypravili členové plzeňského Trabantklubu Foto: Pavel Křovák

Krásné slunečné počasí využili v sobotu také majitelé veteránů a vydali se na oblíbený jarní výlet.

 

Účastníci si dali sraz v obci Borovy, odkud zamířili do Týnce, kde je zámkem provázela sama majitelka objektu. Jediné, co návštěvníky zámku může zamrzet, je fakt, že se v objektu nesmí fotografovat.

Na tvrzi Opálka trabantisté procházeli tajemné sklepy, v Nýrsku pak jako jedni z prvních zhlédli expozici o historii Okuly.

Další zastávkou byla vyhlídka nad Brnířovem, kde si účastníci výletu vychutnali rozhled do kraje. Následoval 70 kilometrů dlouhý přejezd do Hodovíze na divadelní představení, kterého se celkem zúčastnilo na 700 diváků. Repríza hry "Na samotě u lesa" bude uvedena ještě v srpnu. Po představení majitelé veteránů víc jak hodinu debatovali se zájemci z řad diváků o trabantech, plzeňském klubu a muzeu Příběhy dvoutaktů v Lobzích. Na výletě nechyběl samozřejmě ani tradiční táborák.

Účastníci výletu najeli za den 217 kilometrů.

Na výletě se sešlo více než 30 osob, 15 trabantů převážně typu T601, od jehož zahájení sériové výroby letos uplyne 60 let, dva trabanty T 1.1 a 2 "plechovky". Nejzajímavějším vozem byl Trabant model 601 A Kübelwagen, který býval v minulosti hojně využíván pohraničníky v NDR. Nejvzdálenější účastníci přijeli ze Sokolova a ze Staňkovic u Žatce.