Mladík usnul ve vlaku, kamarádi ho zapálili

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 30. srpen 2021 17:58
Mladík usnul ve vlaku, kamarádi ho zapálili ilustrační/plzen.cz

Jel z koncertu domů, místo toho ale skončil v nemocnici a čeká ho transplantace kůže. Mladíka totiž při cestě vlakem jeho kamarádi zapálili.

V pátek 13. srpna jel devatenáctiletý mladík z obce u Horažďovic se svými známými vlakem ve směru od Česklých Budějovic na Strakonice. Při jízdě ale usnul, což se mu stalo osudným. "Následně byl zatím nezjištěnou osobu postříkán sprejem a zřejmě další osobou zapalovačem zapálen jeho oděv," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Poškozený mladík utrpěl popáleniny, se kterými byl ošetřen v nemocnici ve Strakonicích. Tam ho měla přivézt parta kamarádů, která cestovala ve vlaku. Následně se ale ukázalo, že jsou zranění natolik vážná, že bude nutná transplantace kůže. Mladík tak skončil ve specializovaném popáleninovém centru v pražských Vinohradech.

Policisté se tak o celém případu dozvěděli až se zpožděním. "Dostali jsme hlášení 27. srpna. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a případ dále prověřujeme," dodala Ladmanová.