Ministr zdravotnictví Vojtěch rezignoval

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 21. září 2020 10:30
115988603_583388175684894_4590567539665232412_n Foto: A. Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil v pondělí ráno svou rezignaci na funkci ministra zdravotnictví.

"Stal jsem se prakticky ministrem Covidu. Řešíme ho prakticky devět měsíců. Se všemi kolegy jsme dělali maximum, abychom naše občany ochránili. Troufám si tvrdit, že první vlnu nákazy jsme zvládli velmi dobře," prohlásil.

Vojtěch zároveň potvrdil, že dál bude vykonávat funkci poslance. "Budu se věnovat oblasti zdravotnictví, uvidíme, co bude poté," podotkl. "Chtěl bych poděkovat panu premiérovi za důvěru, kterou ve mě vložil a svěřil mi tento zásadní resort. Děkuji všem zdravotním pracovníkům, jejichž práci obdivuju a všem náměstkům, kteří mě provázeli. Také všem pacientským organizacím a občanům, kteří mi vyjadřovali podporu. Byly to obohacující tři roky," dodal Vojtěch.

Na sociálních sítích už se k odchodu Vojtěcha vyjádřil také premiér Andrej Babiš (ANO). "Moc děkuju Adamu Vojtěchovi za práci, kterou na zdravotnictví vykonal. Je to slušný, poctivý a velmi pracovitý člověk. Jsem přesvědčen, že kdyby veškerou svou energii nemusel vydat na boj koronavirem, jednou by se na něj vzpomínalo jako na nejlepšího ministra zdravotnictví. Udělal na ministerstvu víc práce než většina jeho předchůdců. A boj s první vlnou viru zvládnul neuvěřitelně. Chápu, že už toho na něj muselo být moc, že byl znechucený politikou a médii a rozhodl se odejít. Děkuju mu. Za vše. A přeju mu v životě i další kariéře jen to nejlepší," uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

"Jeho rozhodnutí respektuji, chci mu poděkovat za spolupráci. Teď je to na panu premiérovi, měl by velmi rychle přijít se jménem nástupce tak, aby ministerstvo zdravotnictví dál mohlo plnit svoji roli. Věřím, že pan premiér má připravené jméno, a že to nebude žádná komplikace," podotkl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Fotogalerie