Mezinárodní šachový festival Plzeň 2022 zná vítěze

Od - pátek, 2. září 2022 08:00
velmistr Petr Neuman FOTO: Vladimír Křivka, Daniel Nový

V pořadí již 21. ročník mezinárodního šachového festivalu hostila od 20. do 27. srpna západočeská metropole. V plzeňském Parkhotelu se šachisté utkali v rámci hned několika elitních kategorií. Hlavní turnaj festivalu CALLIDITAS Open ovládl již počtvrté velmistr Petr Neuman z ŠK Líně. Na festivalu se dále představili hráči v turnaji mládeže PROdiamant OPEN nebo turnaji PARKHOTEL Open v bleskovém šachu.

Svou pozici nejvýše nasazeného hráče potvrdil Petr Neuman hned několikrát, když se ziskem 8 bodů (z 9 možných) vyhrál v konkurenci 58 hráčů s jednobodovým náskokem před Matoušem Eretem ze Sokola Klatovy. Třetí místo obsadil Pavel Flajšman z ŠK Dvorec, který vybojoval 6,5 bodu. Všichni tři také zároveň získali medaile v pořadí Krajského přeboru Plzeňského kraje jednotlivců pro rok 2022.

Turnaji mládeže v rapid šachu opanovali především ukrajinští hráči. Vítězem se ziskem 6,5 bodu (ze 7 možných) stal Stepan Mohylnij, půl bodu za ním skončil Andriy Diachek a třetí místo s 5,5 bodem vybojoval Andriy Andrusevych. Nejlepším z hráčů pořádajícího ŠK 64 Plzeň byl na 4. místě s 5 body další hráč s ukrajinskými kořeny Makar Honcharov. Nejlepší dívkou turnaje byla Marie Škodová z Petřína (celkově na 7. místě).

Kompletní přehled odehraných partií naleznete zde.

zdroj: sachovyfestivalplzen.cz