Marný boj o čtyřku, Plzeň prohrála v Liberci

Od - neděle, 28. únor 2021 20:39
_OD_2226 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Plzeňští hokejisté prohráli ve 49. extraligovém kole na ledě Liberce 1:2 v prodloužení a výrazně se jim vzdálil cíl dostat se do čtyřky, která si zajistí automaticky postup do čtvrtfinále play-off. Západočeši vedli po gólu Petra Kodýtka z 25. minuty. Ještě ve druhé třetině ale hosté trefou Grígera vyrovnali. V závěru měli hráči Plzně ideální šanci vstřelit vítězný gól, nevyužili však dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V 63. minutě nakonec rozhodl o vítězství domácích Bulíř.

Jako první v utkání zahrozil po rychlém výpadu své letky Šír, Pavlát byl připraven. Následující úvodní početní výhodu duelu nevyužil jak Gulaš z levého kruhu, tak po chvilce svou dělovkou z první Stříteský od modré. Udeřit ale mohli i domácí, když se Pavlík dostal za obranu soupeře, avšak na strážce plzeňské svatyně nevyzrál kličkou a následným pokusem mezi betony. Poté museli do čtyř indiáni a nejvíce zaváněla gólem situace, kdy střílenou příhrou našel Musila Birner. Stejný hráč neuspěl ani po chvilce, tentokrát ho na brankovišti našel Lenc.

V prostřední části se již skóre měnilo. Pavel Musil oslovil zpoza branky před ní Petra Kodýtka, který trefil náramně pravý horní růžek. O rychlou odpověď se snažil Špaček, který protečovával pokus Hanouska, avšak černý nesmysl zamířil těsně mimo. Ještě blíže byl vzápětí k vyrovnání Knot, od modré nastřelil tyčku. Neujala se ani pumelice Musila, který z vrcholu kruhu Pavláta řádně prověřil. Tygrům pomohla až přesilová hra, ve které po krásné kombinaci zakončoval Dávid Gríger prakticky do prázdné. Těsně před druhou sirénou mohl svým barvám vrátit vedení Kracík, který dorážel předcházející ránu Budíka, avšak radost mu překazil beton Pavelky.

Poslední dějství odšpuntoval od modré Jiříček, gólman Severočechů dokázal i přes klubko hráčů před sebou zakročit. Na druhé straně jedovatě pálil Vlach, i Pavlát se činil. Za nedlouho poté dorážel Straka Stříteského bombu od modré, avšak přestřelil. Podobně minul ve velké šanci i Najman. Těsně před třetí sirénou ještě mohl rozhodnout dorážkou Gulašovy střely Kodýtek, Pavelka se stihl přemístit. Nakonec vše rozetnul až v prodloužení Michal Bulíř, který využil Lencovo pobídky od zadního mantinelu před bránu.