Markéta Lukasová

Markéta Lukasová

Příběh Vlčka, jak mu začali lidé říkat, kterého nedávno našli houbaři v příkopu u silnice, sledujeme od samého začátku. Po záchraně z příkopu putovala šelma do bublavské záchranné stanice a odtamtud na pražskou veterinární kliniku, kde zvíře operovali. Mladý vlk totiž potřeboval nezbytnou operaci zadních kyčlí. V případě Vlčka dělali záchranáři a veterináři, co mohli, nicméně, v České republice neexistuje žádný jednotný návod, který by uváděl, jak v podobných situacích postupovat.

Kompletní rekonstrukce se pravděpodobně dočká bývalý dominikánský klášter v Chebu. Ten už řadu let chátrá a je minimálně využívaný. Jeho oprava bude proto stát stovky milionu korun. Město však spoléhá na dotace a v současné době hledá projekční kancelář pro přípravu veškeré dokumentace a následně vhodného zhotovitele. Nový kabát i vnitřek ale hned tak hotový nebude, nicméně už nyní se zvažuje přemístění chebské umělecké školy právě sem.

Případ poraněného vlka z Karlovarska pokračuje. Pro zvíře, které našli houbaři o víkendu v příkopu mezi Horní Blatnou a Potůčky, kde ho pravděpodobně srazilo auto, našel konečně záchranný tým z Bublavy vhodnou kliniku k nutné operaci kyčle. Smutnou zprávou ale je, že i přes snahu zdravotníků se vlčí pacient ve volné přírodě už neproběhne. Jeho zranění se totiž ukázala jako závažnější, než s předpokládalo.

Smutný příběh vlčího pacienta z Karlových Varů pokračuje. Zraněného vlka nalezla o víkendu skupina houbařů v příkopu u silnice mezi Horní Blatnou a Potůčky na Karlovarsku, kde ho pravděpodobně srazilo auto. Na Záchranné stanici Drosera v Bublavě, kam ho ihned převezli, následně zjistili, že zvíře musí podstoupit speciální operaci kyčle. Nejprve je však zapotřebí sehnat vhodnou kliniku.

Nárůst energií se dotkne nejen provozovatelů, ale i návštěvníků lyžařských areálů v Krušných horách. Kvůli navyšujícím se cenám elektřiny bude provoz zasněžovacího systému v nadcházející sezóně výrazně nákladnější v porovnání s předchozími lety. Některá zdejší lyžařská střediska už mají jasno, zda letos v zimě otevřou, jiná ještě váhají.