Malé dítě uvěznilo na balkoně dvě ženy, v bytě zůstalo osamocené!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 9. listopad 2022 13:29
Malé dítě uvěznilo na balkoně dvě ženy, v bytě zůstalo osamocené! Komenského ulice v Plzni. Ilustrační foto: město Plzeň

Hodně neobvyklý zásah mají za sebou strážníci v Plzni. Malé dítě zavřelo na balkoně dvě ženy, které si tam šly zakouřit. Zůstalo tak samotné v bytě.

"Krátce po půl osmé večer přijal operační strážník na tísňové lince 156 volání od muže, který žádal pomoc pro svoji kamarádku bydlící v bytě v prvním patře domu v  Komenského ulici. Žena s přítelkyní zůstala uvězněná na balkonu poté, co je tam zavřelo malé dítě, když si na balkon odešly zakouřit. Dítě zůstalo uvnitř samo," potvrdila mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Podle Pužmanové vyslaná hlídka nejprve ženy kontaktovala. "I přes jazykovou bariéru se strážníci dozvěděli, že vstupní dveře do bytu jsou zabouchnuté. Zevnitř bytu bylo slyšet hlasitý dětský pláč. Tou dobou už na místo spěchali kolegové z motorizované hlídky. Ti dveře otevřeli bez poškození pomocí speciálního náčiní, které patří k jejich výbavě," popsala mluvčí. Celý příběh měl nakonec šťastný konec. "Dítě v bytě našli strážníci v pořádku a ženy z balkonu vysvobodili," dodala Pužmanová.