Lidská hyena okradla a zranila stařenku. Poznáte jí?

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 11. listopad 2021 14:30
Lidská hyena okradla a zranila stařenku. Poznáte jí? Zdroj: Policie ČR

Policisté pátrají po ženě, která se pod záminkou pomoci dostala do bytu seniorky a ukradla jí peněženku. Když ji stařenka u krádeže přistihla, pachatelka ji neváhala fyzicky napadnout.

"Dosud neznámá pachatelka 6. listopadu v dopoledních hodinách zazvonila na jeden z bytů v Plzni městské části Slovany a požádala starší ženu o dopisní obálku. Následně využila chvilkové nepozornosti poškozené a bez svolení vstoupila do předsíně, kde jí z kabelky odcizila peněženku s doklady a finanční hotovostí. Poté, co byla poškozenou přistižena, z bytu utekla a přitom do seniorky strčila takovou silou, že žena upadla. Způsobené zranění si vyžádalo lékařské ošetření," informovali policisté.

Plzeňští policisté se případem intenzivně zabývají a na základě zjištěných informací se jim podařilo sestavit identikit ženy, která by měla mít skutek na svědomí.

Pachatelkou byla žena ve věku 40-50 let, střední postavy vysoké asi 160 cm, kulatý obličej světle hnědé barvy, rovné vlasy obarvené na blond. Hovořila česky. Na sobě měla krémově světle hnědá delší bunda ( šusťákový vzor ), tmavé kalhoty, tmavé boty a sebou měla černou kabelku.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu na přiloženém identikitu, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.