Kulturní tipy na víkend

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 8. prosinec 2022 18:00
Kulturní tipy na víkend Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Třetí adventní víkend klepe na dveře, kulturní život v Plzni ale neutuchá. Pojďme se společně podívat na některé z akcí, které jsou pro vás připravené.

Pátek 9. 12

Divadlo Alfa uvede v 09:00 a 10:30 pohádku O třech synech. Kdo se na divadelní představení nedostane v pátek, může to zkusit ještě v sobotu od 15:00.

Dospělí jsou zváni ve 20:00 do KD Šeříková na koncert Abba Stars.
Letos je tomu přesně 50 let od vzniku legendární skupiny ABBA, a právě s tímto výročím bude spojen i tradiční Vánoční koncert plzeňské kapely Abba Stars v Šeříkovce! Ta se za osmnáct let své existence stala jedním z nejúspěšnějších a nejvyhledávanějších revivalů legendární švédské kapely. Můžete se těšit na dvouhodinový koncert plný hitů, díky stolovému uspořádání sálu si budete moci i v pohodě zatančit a zazpívat všechny oblíbené hity.

Sobota 10. 12.

V sobotu se vrací oblíbená Ježíškova pošta v Plzni.
V adventním čase bude v mázhauzu plzeňské radnice po roce opět úřadovat vánoční pošťák. Na místě si můžete zakoupit vánoční pohlednice, přáníčka do obálky i papírové betlémy. Na poště bude k dispozici speciální vánoční razítko, kterým bude možné opatřit nejen vánoční pozdravy, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce. Vánoční pošta bude mít otevřeno každý den od 10:00 do 17:00. 

V 16:00 se můžete opět vydat na speciální komentovanou Adventní prohlídku Katedrály sv. Bartoloměje.

Neděle 11. 12.

Nedělní Adventní mše s roráty v podání Literátského bratrstva začíná v 06:45 v Katedrále sv. Bartoloměje.

Jak vyrobit unikátní ozdoby za pomoci chemických procesů zjistíte na další vánoční dílničce tentokrát na téma Výroba ozdob s pokovováním.
Vyrobte si vlastní ozdobu za pomoci chemických procesů. Takhle originální ozdobu nemá jen tak někdo, přijďte si vyzkoušet proces pokovování do Techmanie od 10:30 a odneste si jedinečnou ozdobu domů!

Na speciální nabídky místních podniků uvnitř i venku, ať už na nákupy či pro potěšení chuťových buněk, si zajděte mezi 14:00 –20:00 na akci Riegrovka hřeje.

Rozsvícení vánočního stromku s vánoční hrou v ZOO
V 15:00 se bude v Zoo rozsvěcet vánoční strom s vánoční hrou v podání žáků 8. třídy MŠ a ZŠ Ludvíka Očenáška z Dolní Bělé. 

Moving Station zve rodiče s dětmi na pohádku s tvůrčí dílnou 100 opic: Adventní koledivy od 15:00.

Adventní půlhodinky: Pavel Černý
I v letošním roce se každou adventní neděli konají v Katedrále sv. Bartoloměje adventní půlhodinky. Tentokrát uslyšíte varhanní improvizaci Pavla Černého. Adventní půlhodinky obsahují varhanní improvizace na adventní témata a čtení z Bible vztahující se k adventní době. Nabízejí nejen hudební obohacení, ale mají také pomoci proniknout do pravé atmosféry adventu, který není předčasně naplněn melodiemi koled, ale je plný očekávání a radostné pokory. Začátek je každou adventní neděli v 15:00.

Měšťanská beseda uvádí od 16:00 pohádku pro děti  Vánoční hvězdička

Třetí městský obvod zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku Skvrňanech!
Akce se uskuteční ve vnitrobloku ulice K. Steinera. Program v podobě koncertů Základních uměleckých škol a dua účastníků soutěže Superstar, bratrů Mrázových, začne v 17:00, stromek se rozzáří přesně o hodinu později, tedy v 18:00. Po rozsvícení stromku je připraven fotokoutek a vánoční dílnička. 

Divadlo Dialog uvádí v 19:00 premiéru komedie Dokonalý partner v nastudování spolku SPODINA. 

Stále jsou pro vás otevřeny adventní trhy na náměstí Republiky.