Kulturní a společenské akce nabízí naše město i ve všední dny

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 22. leden 2024 06:46
Kulturní a společenské akce nabízí naše město i ve všední dny Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Divadelní představení, zajímavé kurzy, koncerty nebo vernisáž výstavy vám zpříjemní začátek pracovního týdne.

Na představení SnowBall zve každý den od 22. 1. do 24. 1. vždy od 9:00 Divadlo Alfa.

Praktická rétorika
Kurz ve dvou blocích přednášek a cvičení pro vás v pondělí 22. 1. mezi 17:00 – 21:00 připravila Nová Akropolis. Kurz je určen všem, kteří chtějí zlepšit svůj mluvený projev, své prezentační a komunikační dovednosti.
Během praktických cvičení se naučíte:
• Jak působit slovem
• Jak pracovat s dechem
• Jak správně artikulovat
• Jak správně vyslovovat
• Jak ovládnout řeč těla
• Jak zvládnout trému a další překážky
• Jak se správně připravit
• Jak vyčerpat téma a ne posluchače
• Jak být sám sebou
Další blok se koná 29. 1.

Sdílení v mužsko-ženském kruhu
"Zveme vás k posezení v kruhu a sdílení svých příběhů a emocí," uvádí Šamanistická komunita Plzeň. Kdy? V pondělí 22. 1. od 18:00 (do cca 21:00). Kde? V Gaea Yoga.
PROGRAM:
Nejdříve se v MEDITACI naladíte na své vnitřní já, poté se otevře bezpečné SDÍLENÍ V KRUHU, které zakončíte společným PODĚKOVÁNÍM a nakonec až do 21:00 můžete pokračovat s VOLNOU DISKUZÍ.
Co vám to přinese?
+ Partu podobně naladěných lidí, s kterými můžete otevřeně mluvit o svých problémech.
+ Místo, kde můžete beze strachu projevit své emoce a pocity.
+ Místo, kde vás nikdo nebude hodnotit nebo soudit.
+ Může se vám otevřít nový náhled na vaše problémy.
+ Příležitost přiblížit se své skutečné podstatě a prožívání.
Přihlášky na telefonu 775074587. S sebou si vezměte pohodlné oblečení, oblíbenou podložku na sezení a příspěvek na organizaci 300 Kč.

Oblíbený hospodský kvíz Nakvíz začíná 22. 1. v 19:00 v DEPO2015.

Komedii Zázračné cvičení uvádí SPODINA v 19:00 v Divadle Dialog.
Tento pár je opravdu neuvěřitelně sehraný. Jeho hádky jsou brilantní. Jak vnést do "bojového" vztahu harmonii a pozitivní dynamiku? Zkuste párovou terapii.

Komedii Raye Cooneyho 1 + 1 = 3 uvádí v 19:00 Divadlo Pluto.
Nešťastný taxikář John, kterého dobrá vůle pomoci a nešťastná nehoda vykolejí z křehce udržované rovnováhy skrývaného dvojženství. Prvek nejrůznějších zmatků a nepochopení pak v této hře zajišťuje postava souseda Stanleyho a dvou policistů. Samozřejmě tím nejdůležitějším katalyzátorem trablů jsou tu postavy obou Johnových žen.
Základní osou příběhu je manželská nevěra, která se všelijak krkolomně vzpírá svému prozrazení, aby na konci, když už je konečně přiznána, stejně již bylo pozdě. Samozřejmě, že se na ni nabaluje i téma transvestie, homosexuality, bisexuality a kdovíjaké další sexuality. Prostě Cooney v nejlepší formě.

Váníčkování s Jiřinou Bohdalovou
Talk show Jiřího Vaníčka začíná v 19:00 v Měšťanské besedě.
Ve zcela nové talk show moderátora Jiřího Vaníčka s předními umělci české i slovenské kulturní scény bude tentokrát jeho hostem legenda českého herectví Jiřina Bohdalová. Nechte své starosti doma a přijďte se uvolnit na Vaníčkování, na které budete vzpomínat ještě dlouho poté, co se vrátíte z divadla domů. Prostor dostanou také dotazy diváků.

Muzikál Kozí válka uvádí v úterý 23. 1. v 10:30 a v 19:00 Nová scéna DJKT.

Apokalypsa
Vernisáž výstavy školního projektu Integrované střední školy živnostenské se uskuteční v přednáškovém sále Galerii 13 v 17:00.

Komedii známého chorvatského autora Miro Gavrana Dokonalý partner uvádí SPODINA v 19:00 v Divadle Dialog.
Sen mnoha žen se stává skutečností! Dokonalý partner existuje! Ale nespí náhodou už dávno vedle vás?
Tině to ve vztahu s Filipem prostě nevyhovovalo. Ale sama zůstat nechce. Proto si pořídí nového partnera. Je dokonalý. Přesně odpovídá jejím představám. Ale jsou její představy o dokonalosti opravdu tím, po čem touží? Není život vedle dokonalého partnera nesnesitelný, protože odhaluje naše vlastní nedostatky?

Koncert mezi knihami: Petr Rímský & Misitu se koná od 19:00 ve Skvrňanech v M-klubu.

Tančírna Tance v Plzni začne v 19:30 v DEPO2015.

Twerk Kurz Plzeň
"Na kurzu Twerk Basics sa zaměříme na trénování Twerk techniky do detailů. Na konci kurzu by měli kurzisti v rámci svých možností vědět pojmenovat a předvést většinu Twerk prvků, které se na kurzu budou vyučovat. Pravidelným tréningem zaměřeným na kombinaci Twerk pohybů a workout-u; Twerkout, se buduje flexibilita a posilují se svaly, kterých funkce je důležitá pro správné provedení Twerk prvků. Součástí kurzu budou i jednoduché choreografie. Kromě pohybové stránky se na kurzu soustředíme na probuzení ženské energie prostřednictvím pohybu. Kurz poskytuje možnost zúčastnit se Twerk vystoupení. Tento kurz se doporučuje kurzistům, kteří nemají s tímto tanečním stylem žádné zkušenosti, ale i těm, kteří si chtějí zlepšovat v provedení Twerk pohybů v rámci choreografie," uvádí Shuffling Bros. Kurz se koná každé úterý od 19:30 do 20:30 na adrese Doudlevecká 666/36 v Plzni.