Kritický Bílek: Proti Teplicím nám po většinu času chybělo úplně všechno! Zůstane i v další sezóně?

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 30. duben 2023 17:24
Kritický Bílek: Proti Teplicím nám po většinu času chybělo úplně všechno! Zůstane i v další sezóně? ilustrační. Foto: FCVP

Většinu zápasu se kouč Viktorie Plzeň Michal Bílek u postranní čáry marně rozčiloval a pouze smutně sledoval počínání svých svěřenců. V utkání s Teplicemi nakonec Západočeši dosáhli alespoň na vyrovnání, které zařídil v 85. minutě z velkého závaru Tomáš Chorý. I tak ještě mohlo být lépe, v závěru domácí neproměnili několik dalších tutovek. "Hrát 20 nebo 30 minut ale na výhru nestačí," prohlásil plzeňský trenér.

Jak je možné, že jste se nemohli do zápasu tak dlouho nastartovat?
Dneska jsme nesehráli dobré utkání. První poločas byl velmi špatný. Nebyli jsme nebezpeční, měli jsme málo pohybu, neměli jsme odražené balony. V tomhle duchu jsme pokračovali i ve druhé půli. Začali jsme se prosazovat až posledních 20, 30 minut. To ale nestačio na to, abychom tohle utkání vyhráli.

V závěru jste se dožadovali pokutového kopu za ruku. Jak jste situaci viděl vy?
Těžké, to je mžik. Kalvach to dobře trefil, nemůžu se k tomu ale vyjádřit, vůbec jsem to neviděl, jestli tam byla ruka nebo ne. Kluci si mysleli, že jo, ale já nevím.

Nebyla škoda, že nebyl k dispozici VAR?
Nechci se o tomhle moc bavit. Byla to jen jedna situace. Co mě víc mrzí je to, že jsme si s Teplicemi neporadili. Oni dobře bránili, měli to založené na protiútocích. První půle byla z naší strany velmi slabá. Nebyli jsme nebezpeční a soupeřovu branku ohrožovali sporadicky. Chybělo tam všechno. Mrzí mě to, chtěli jsme vyhrát. Hráli jsme jen těch 20, 30 minut.

Chybělo vám asi šest hráčů. Je u některých varianta, že se do nastavby vrátí?
Na to nejbližší utkání nebude nikdo kromě Hejdy. Nic to ale nemění na tom, že i tak jsme si s tímto zápasem měli poradit líp. Zranění k fotbalu patří, nakupilo se nám to, ale nebyl to důvod dnešního neúspěchu.

Ztráta na Spartu i Slavii je obrovská. Jaký teď máte cíl do nadstavby?
Už po minulém kole byl náskok velký. Věděli jsme, že o ty dvě příčky budeme těžko bojovat. Je třeba ligu dohrát dobře, výsledkově to zvládnout. Mrzí mě to, že poslední tři, čtyři zápasy jsme sehráli dobře a výsledek nepřišel. Nevím, z jakého důvodu jsme tohle utkání herně nezvládli. Myslel jsem si, že jde výkonnost nahoru. Vadí mi to.

Díváte se tedy už trochu směrem k další sezóně, jestli tady zůstanete?
Nechtěl bych tohle ještě komentovat.