Kriminalisté obvinili z vraždy muže, měl ubodat klatovského podnikatele

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 30. leden 2020 14:25
Vrazda Klatovy Kriminalisté na místě činu v areálu klatovské firmy vyšetřují vraždu podnikatele. Foto: TV ZAK/ M. Adámková

Z vraždy byl ve čtvrtek obviněn šestačtyřicetiletý muž, který měl ve středu ráno v Klatovech zaútočit nožem rychle a bez varování na čtyřiapadesátiletého podnikatele v oblasti autodopravy. Incident se stal v objektu firmy. Poškozený na následky zranění zemřel na místě i přes veškerou péči lékařů.

Očití svědci události útočníka ihned po činu zadrželi a předali policistům, kteří na místo přijeli. „Na místě kriminalisté zajistili veškeré možné stopy, včetně nože. Provedli výslechy svědků a další úkony potřebné pro trestní řízení. Na místě jsme rodině a zaměstnancům nabídli i pomoc policejního krizového interventa,“ uvedla mluvčí policie Martina Korandová. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Těžce zraněnému muži přiletěl na pomoc i vrtulník záchranné služby. Bohužel už mu lékař nedokázal pomoc. Pravděpodobným pachatelem je bývalý zaměstnanec firmy, který měl údajně den před činem dostat výpověď. Jednalo se problematického zaměstnance.