Krajský půlmaraton se blíží, letos chystá jednu novinku

Zveřejněno v Aktuálně
Od - neděle, 17. duben 2022 10:29
Krajský půlmaraton se blíží, letos chystá jednu novinku Foto: Plzeňský kraj

Po dvouleté covidové pauze se znovu poběží Krajský půlmaraton Plzeňského kraje. Již sedmý ročník oblíbeného závodu se uskuteční 23. dubna a má i letos připraveny tradiční tratě, bohatý doprovodný program přímo v areálu Škodaland v Liticích i na trati v Dobřanech. Novinkou letošního ročníku je propojení světa hendikepovaných a zdravých sportovců, sportovně benefiční akce CzechTourism 7 Statečných neziskové organizace Cesta za snem. 

Půlmaratonci poběží technicky náročnější trať ze Škodalandu přes Litice do Šlovic a Dobřan, do Dobřánek, Lhoty a přes Valchu zpět do areálu. Start nejdelší trati je v 10 hodin. Pro milovníky kratších tratí je připravena OMEXOM krajská desítka nebo krajská pětka. Běžci s týmovým duchem mají možnost se i letos zaregistrovat do týmových běhů. Děti budou moci poměřit běžeckou zdatnost přímo v areálu, běhy pro ně jsou rozděleny podle věku.

Návštěvníci se mohou v areálu Škodalandu těšit na pestrý doprovodný program. Vedle vystoupení plzeňské kapely Děda Mládek Illegal Band je pro ně připravena horolezecká stěna, obří šipky, nafukovací hrad, malování na obličej nebo focení u fotostěny. Fyzickou připravenost a postřeh prověří atrakce WipeOut. Doprovodný program je připraven i pro fanoušky v Dobřanech. Na náměstí T. G. M., jímž budou běžci probíhat, vyroste oblíbená FAN zóna. Skvělou sportovní atmosféru zde po celou dobu závodu podpoří vystoupení kapely Semtex.

Kvůli bezpečnosti běžců bude v den konání závodu omezen provoz obcemi, kterými trať prochází. Zároveň budou omezeny linky MHD č. 21 a č. 26 a některé autobusové spoje společnosti Arriva. Běžci mohou parkovat u areálu Škodalandu, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u Západočeské univerzity v Univerzitní ulici, odkud je zdarma do areálu doveze kyvadlová doprava.

Novinkou letošního ročníku je propojení světa zdravých běžců a hendikepovaných sportovců. V areálu bude pro všechny návštěvníky připraven program, který přiblíží život hendikepovaných. Organizace Cesta za snem sem přiveze speciální trenažéry. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet, jak hendikepovaní sportovci jezdí na handbiku, běžkách či jaké to je řídit speciálně upravené auto pro vozíčkáře. To vše v rámci projektu CzechTourism 7 statečných.