Krajský půlmaraton přilákal více než 1100 běžců

Zveřejněno v Aktuálně
Od - neděle, 24. duben 2022 06:56
Krajský půlmaraton přilákal více než 1100 běžců Foto: Plzeňský kraj

Filip Michálek a Blanka Šindelářová ovládli hlavní běh sedmý ročníku Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje. Celkem se závodů zúčastnilo 1100 nadšenců, kteří se představili i na doprovodných kratších tratích.

Na technicky náročnou půlmaratonskou trať vyrazilo zhruba 500 běžců, celkem se běhů zúčastnilo více než 1100 sportovců od nejmenších, kteří v areálu závodili na trati 100 metrů – 800 metrů, účastníků Krajské pětky a OMEXOM Krajské desítky a hlavního půlmaratonu.

Mezi muži zvítězil v hlavním půlmaratonském závodě Filip Michálek s časem 1:12:30. Nejlepší zástupce Plzeňského kraje byl s časem 1:13:52 Jan Šneberger, který v absolutním pořadí skončil na druhém místě. Mezi ženami pak ve stejné kategorii zvítězila s časem 1:30:48 Blanka Šindelářová, která zároveň zvítězila v absolutním pořadí.

Součástí celé akce byl i doprovodný program v areálu Škodaland. Návštěvníci si mohli vyzkoušet obří šipky, lezeckou stěnu, atrakci na prověření fyzické kondice WipeOut, fotostěnu, malování na obličej, nafukovací hrad. Nechyběla prezentace složek IZS a stánky s občerstvením i sportovním oblečení pro běžce a fyzioterapií. Tradičně na trase oživila atmosféru FAN zóna v Dobřanech, kde zahrála také kapela Semtex.

Novinkou letošního ročníku bylo propojení světa zdravých běžců a hendikepovaných sportovců. V areálu byl pro všechny návštěvníky připraven program, který přibližuje život hendikepovaných. Organizace Cesta za snem sem přivezla speciální trenažéry. Návštěvníci si mohli vyzkoušet, jak hendikepovaní sportovci jezdí na handbiku, běžkách či jaké to je řídit speciálně upravené auto pro vozíčkáře. To vše v rámci projektu CzechTourism 7 statečných.