Kozí sýr obsahuje listerie. Hrozí po něm vážné střevní potíže

Do českých obchodů se dostal kozí sýr, u nějž rozbory odhalily přítomnost listerií. Ty mohou způsobit vážné zažívací a střevní potíže. Rolku v Česku prodává řetězec Lidl, který už závadnou šarži stáhl z oběhu.

„Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g s datem spotřeby 06.11.2020, číslem šarže 2010051073 a identifikační značkou DE BW 331 EG. Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost bakterie Listerie monocytogenes, která může být původcem těžkých žaludečních a střevních onemocnění a symptomů podobných chřipkové infekci. U rizikových skupin (kojenci, malé děti, těhotné ženy nebo staří a nemocní lidé) může dojít k těžkému průběhu onemocnění. Z důvodu takovéhoto zdravotního rizika jsou všichni zákazníci vyzíváni, aby upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali. V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu,“ uvedl v prohlášení řetězec Lidl.

Stahování se týká pouze výrobku tohoto výrobku. Ostatní výrobky výrobce JERMI Käsewerk GmbH prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny.