Koubek si po výhře nad Ballkani pochvaloval: Skvělá kolektivní práce

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 1. prosinec 2023 08:35
Koubek si po výhře nad Ballkani pochvaloval: Skvělá kolektivní práce Foto: FCVP

Po pěti zápasech jsou fotbalisté Viktorie Plzeň v Evropské konferenční lize stále stoprocentní. Výhru nad Ballkani trefil v 81. minutě Pavel Šulc, kouč Koubek ale nechtěl chválit pouze jednotlivce. "Byl to kolektivní výkon," prohlásil.

Po pěti zápasech máte maximální počet patnácti bodů. Jste tedy i maximálně spokojený?
Je to velmi potěšitelné a pravděpodobně i nečekané, co se nám v Konferenční lize daří. Musím říct, že s nelehkými soupeři, to každý vidí. Zároveň vím, že hrajeme ve třech soutěžích a že nám pak něco chybí v domácí lize. Ale v Tiraně jsme se koncentrovali na dobrý výsledek, chtěli jsme jednoznačně uspět, jde nejen o finanční přínos, ale i o koeficient pro celý český fotbal. Proto si toho vítězství nesmírně vážím.

Dnes jste poslal do zápasu řadu mladíků, Viktora Baiera, Honzu Palusku, pak premiérově Pavla Haška. Jak se vám líbili?
Líbili. Ať už Pali s Viktorem vzadu, nebo Hašan, který to měl také těžké. Musel to odpressovat, zabránit soupeři v závěrečném tlaku, kdy se tolik nedostal na balon, ale úkoly splnil skvěle. Ale na dnešním zápase si nejvíce cením toho, že jsme ho dokázali vyhrát společně, to bych zdůraznil.

Pochválil jste hráče?
Nebyla to otázka jedenácti hráčů, ale kolektivní dílo, to bych zdůraznil. Cením si každého hráče, dokázali to zvládnout i ti, kteří logicky nemohou být v optimální herní kondici, když tolik nehrají. Zabojovali, vzali za to a ukázali skvělou morálku. Vítězství je dílem celého kádru.

Zápas rozhodl Pavel Šulc a dokonce hlavou. Překvapilo vás to?
Víme, že takhle umí udeřit. Někde se tam schová a trefí to, ukázal to třeba v Budějovicích. Má dobrý výskok, má dobrý pohyb, umí soupeře takto překvapit.

V posledním zápase skupiny přivítáme v domácím prostředí Astanu…
Takto dopředu nemyslím. Prioritou je sehrát tři ligové zápasy v řadě. Tedy Ostravu, Boleslav a Budějovice. To je nyní myšlenkový cíl.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří nás i přes komplikace se změnou místa utkání přijeli podpořit?
Ohromný kompliment, respekt. A poděkování! Byli slyšet a máme radost, že jim radost můžeme takto poskytnout.