Koubek po remíze s Boleslaví: Lehké zklamání, ale poctivý výkon

Od - neděle, 11. únor 2024 10:34
Koubek po remíze s Boleslaví: Lehké zklamání, ale poctivý výkon ilustrační. Foto: FCVP

Zisk tří bodů už měli na dosah, jenže přišla 87. minuta, nákop Středočechů a penalta, kterou proměnil Ladra. Nakonec tak fotbalisté Plzně proti Mladé Boleslavi museli vzít za vděk remízou 1:1. "Měli jsme dát více, než jednu branku. Možná to chtělo více důrazu a lepší kvalita centrů. Musím ale ocenit soupeře, má vysokou kvalitu," prohlásil trenér Miroslav Koubek.

Jak vnímáte bod, vzhledem k tomu, že jste sahali po výhře?
Pochopitelně, že když vedete, tak je to určitý pocit zklamání. Ale ne příliš velkého. Po horším začátku jsme se dostali do hry, ve druhém poločase jsme tlak vystupňovali. Měli jsme utkání rozhodnout. Ten moment před gólem byl nešťastný. Byl to nákop do hůře připravené obrany. Měli jsme hodně dobrých situací, náš problém byl finále. Měli jsme dát více, než jednu branku. Možná to chtělo více důrazu a lepší kvalita centrů. Musím ale ocenit soupeře, má vysokou kvalitu.

Jak přispělo odstoupení Tomáše Chorého tomu, že už jste pak nebyli tak silní vepředu?
Očekával jsem závěrečný nápor, tak šel Kliment, ten je pro takovou situaci vhodný, dokáže se dostat za obranu. Pro tento typ konce zápasu se Honza nabízel.

Jak se vám líbil v brance Martin Jedlička?
Podal výborný výkon. Při penaltovém zákroku se mohl trochu rozhodovat jinak, ale nic mu nevyčítám. V některých momentech nás podržel.

Co jste říkal na výkon dalšího novice Tomáše Valenty?
Zpočátku byl nervózní, ale pak jeho výkon stoupal. Určitě obstál.

Už v úterý vás čeká Baník. Jaký to bude zápas?
No a Baník čeká nás. Oni jedou z Budějovic, my z Plzně do Ostravy. Těšíme se na to. Samozřejmě máme těžký start, lehké zklamání to dnes je, ale výkon byl poctivý. A na Baníku můžeme na poctivý výkon navázat.

Jste trochu klidnější, když ztrácely i další týmy pod vámi?
Tak to vidíte, jsme se utrhli o bod. Upevnili jsme si třetí místo (smích).