Konkurence bude v Plzni vždycky vysoká, tuší Chorý

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 27. červen 2021 10:33
Konkurence bude v Plzni vždycky vysoká, tuší Chorý Foto: FCVP

První přátelské utkání fotbalistům Viktorie Plzeň vyšlo na výbornou. Svěřenci Michala Bílka zvítězili v Luční ulici nad slovenským Spartakem Trnava 4:1. V prvním poločas gól nepadl, ve druhém už se Západočeši prosadili a nakonec dovedli zápas k vítězství 4:1. „Na zápas jsme se všichni těšili, je to lepší než běhání nebo silové tréninky. Máme za sebou hodně těžký týden a na to, jaké k tomu všemu bylo počasí, tak jsme to zvládli velmi dobře,“ prohlásil útočník Tomáš Chorý.

Podle Chorého mají za sebou Viktoriáni náročný první týden letní přípravy. „Byl jsem trošku unavený, ale postupem času na to hráč zapomene a pak jsem se cítil dobře. Ke konci jsem trochu cítil nohy a tak, ale to se dá čekat, protože hodně běháme a dáváme do toho všechno. Chceme se ukázat, od toho je prostě příprava,“ prohlásil.

Šestadvacetiletý střelec zaznamenal vítěznou trefu, když v 67. minutě proměnil první nařízenou penaltu. „Chtěl jsem si vzít i tu druhou, ale Kayi (Kayamba, pozn. red.) se mi skoro rozplakal, že si chce dát taky někdy gól,“ řekl s humorem Choras. „Byly to krásné rychlé situace s přechodem nahoru. Jhon Mosquera si to tam dvakrát skvěle předkopl a ty penalty byly jasné. Z naší strany to bylo dobré utkání. Sice jsme toho mohli dotáhnout víc, ale určitě jsme spokojeni,“ dodal vysoký útočník.

Hned prvním přátelském duelu se tak ukázalo spoustu hráčů v dobrém světle. „Jsme ve Viktorce Plzeň, tady konkurence bude vždycky vysoká. Každý hráč se s tím musí poprat,“ uvědomuje si Tomáš Chorý.