Konečně jsem neprohrál, liboval si Hlavaj. Malák vstřelil gól po vlastní chybě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 21. říjen 2023 10:33
Konečně jsem neprohrál, liboval si Hlavaj. Malák vstřelil gól po vlastní chybě Foto: HC Škoda Plzeň

16:46 na střely, 3:2 na góly. Hokejisté Plzně vyhráli utkání 12. extraligového kola nad Hradcem zejména díky skvělému výkonu brankáře Samuela Hlavaje. Pro něj šlo vůbec o první výhru v dresu Škodovky. První extraligovou trefu si pak připsal jednadvacetiletý zadák Daniel Malák.

Pět zápasů, pět proher, i když z toho jedna v prodloužení. Plzeňský gólman Samuel Hlavaj podal ve všech utkáních výborný výkon, jenže mu nepomohli spoluhráči. Na první vítězství si tak slovenský dvaadvacetiletý reprezentant počkal až do 12. kola. A v něm zářil. Střelci Mountfieldu až do 45. minuty mohli jen kroutit hlavou, co všechno Hlavaj vychytal. Překonali ho pouze dvakrát, v obou případech ve dvojnásobné početní výhodě. První gól přitom vzbudil u fanoušků velké emoce. Do tří šli indiáni poté, co rozhodčí usoudili, že si plzeňský gólman úmyslně sundal helmu. "Soupeř přes mě přepadl. Myslel jsem, že rozhodčí písknul a nějak mi ta maska spadla. Správné vyloučení," přiznával gólman. Hradec brzy početní výhodu využil přesto, že se zdálo, že měl Hlavaj puk pod kontrolou. "Myslím, že to byl normální gól, neměl jsem ho pokrytý," uznal gólman, který se navíc v závěru pokoušel i vstřelit gól. "Vytřepal jsem rychle puk z lapačky a zkusil to. Trefil jsem prvního hráče před sebou," popsal. 

Na 2:0 zvyšoval svým prvním extraligovým gólem obránce Daniel Malák. Jak sám přiznal, předcházela mu paradoxně chyba při střídání. "Zaspal jsem, hráli jsme nějakou dobu ve čtyřech," smál se. Když pak naskočil ze střídačky na led, byl nikým nehlídaný sám před Bartošákem. "Už jsem byl v podobné situaci v Olomouci a dal jsem to gólmanovi do břicha. Teď jsem měl hned jasno, co udělám," vyprávěl nadějný plzeňský bek. Že by ale šlo o jeho oblíbené zakončení, odmítá. "Já jsem ho snad v nájezdu nikdy neviděl ani v tréninku," smál se s nadsázkou Hlavaj.

Plzeň tak poprvé dokázala vyhrát dva zápasy za sebou. "Od začátku sezony jsem ještě nevyhrál, už jsem to potřeboval. Konečně to přišlo a doufám, že takhle budeme pokračovat,“ dodal Hlavaj. Příležitost navléci třetí korálek na vítěznou šňůru budou mít indiáni v neděli, kdy zajíždí na led Liberce.