Komplikací na silnicích a chodnících se ještě nezbavíme. Meteorologové prodloužili výstrahu!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 18. leden 2024 11:27
Komplikací na silnicích a chodnících se ještě nezbavíme. Meteorologové prodloužili výstrahu! ilustrační. Foto: L. Rumpík

Počasí nás bude trápit i dál. Meteorologové ve čtvrtek prodloužili platnost výstrahy, která varuje před tvorbou náledí či zmrazků. Kvůli dešti a chladným teplotám se bude náledí tvořit do pátečních 9:00.

"Během čtvrtečního dne se postupně od severozápadu ochlazuje a déšť přechází do sněžení, které zejména na severozápadě dnes může být vydatnější, ojediněle napadne kolem 5 cm sněhu za 12 hodin. Mokré povrchy spolu s tajícím sněhem a poklesem teplot pod nulu povedou na celém území k tvorbě náledí nebo zmrazků. Nebezpečný může být zejména led na zemi pokrytý sněhovou pokrývkou," uvedli meteorologové.

Podle odborníků hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích je možné očekávat problémy v dopravě a zvýšenou nehodovost. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," dodali meteorologové.