Kino Beseda zve v lednu nejen na filmy

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 23. leden 2023 13:36
Kino Beseda zve v lednu nejen na filmy Ilustrační foto: web Měšťanská beseda

Novoroční předsevzetí mohou být i příjemná, jako třeba odhodlání vidět více dobrých filmů. A začít plnit takové předsevzetí můžete hned v lednu v Kině Beseda.

Hned v pondělí 23. ledna se můžete těšit na film Osm hor o přátelství dvou alpských chlapců, jejich přerodu v muže a znovushledání. Na posledním festivalu v Cannes získal film Cenu poroty. Promítání začíná v 19:30.

Filmový klub Plzeň zve do Měšťanské besedy v úterý 24. ledna od 17:00 a od 19:30 na film A pak přišla láska. Co si počít, když vám láska není souzena, když se vám neustále vyhýbá? Šedesátnice Kristýna ztratila poslední kapku naděje, a tak se s dcerou Sárou vydává za kartářkou s cílem probrat své životní neštěstí. Rok po filmu Zrcadla ve tmě natočil režisér Šimon Holý další ryze nezávislý film o životních traumatech viděných z ženské perspektivy. Opět se opírá o vzácně věrné dialogy, aby ukázal, že láska snáze přichází k těm, kteří dokážou mít rádi i sami sebe.

Z Kina Beseda se 28. ledna podíváte také Kolem světa. Festival s tímto názvem vás během jednoho dne vezme do nejrůznějších koutů naší planety. Začátek je ve 13:00 a první na programu na vás čeká přednáška Írán: Sever a jih Persie.

A 30. ledna se těšte na americkou novinku Babylon Damiena Chazelle, který režíroval například filmy První člověk nebo La La Land. V hlavních rolích uvidíte Brada Pitta a Margot Robbie, kteří si spolu zahráli už ve filmu Tenkrát v Hollywoodu. A na stejné místo se s nimi podíváme i tentokrát. Nejdivočejší místo na Zemi, kde vycházejí hvězdy a zase rychle zhasnou – Hollywood v rané éře filmového průmyslu. Film začíná v 19:30.