Jakub Kindl: Za poslední roky mě nejvíc hokej bavil v Plzni

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 27. červenec 2021 14:11
Jakub Kindl: Za poslední roky mě nejvíc hokej bavil v Plzni Foto: HC Škoda Plzeň

Kvůli covidu nikde nehrál, v Americe, kde žije, se ale udržoval celý rok a když přišla nabídka z Plzně, vůbec neváhal. Jakub Kindl by si tak mohl znovu po dvou letech zahrát za Škodovku. Prozatím je na západě Čech na zkoušku, i trenéři ale počítají s tím, že jde pouze o formalitu.

Proč jste v loňské sezóně nikde nehrál?
S manželkou žijeme v Americe, čekali jsme narození syna a start německé ligy se kvůli covidu neustále odkládal. Žena byla v sedmém měsíci, a tak jsme se koncem prosince dohodli, že bude lepší sezonu vypustit. Nechtěli jsme riskovat, že bych se třeba v Evropě zasekl a manželka by na vše zůstala sama. Přece jen jsou v životě nějaké priority. Šel jsem do toho s tím, že chci hokej hrát dál. Nevěděl jsem sice kde, ale normálně jsem se připravoval. Samozřejmě to bylo psychicky náročné, ale jako jsem byl já podporou pro manželku, teď bude ona zase podporou pro mě. Rodina za mnou přiletí už ve čtvrtek.

Kde jste se přesně připravoval?
V Detroitu. Za čas, co jsem tam hrával, jsem si vytvořil dobré vztahy s vedením klubu i s kluky z týmu. Takže po dobu, co se nehrála NHL, jsem tam měl možnost trénovat. Ale Michigan je hokejová země a o led jsem nouzi neměl. Horší bylo, že jsem jen trénoval. Jen se udržovat bylo těžké. Dlouhé, náročné, ale tím, že jsem chtěl dál hrát, tak to bylo nutné.

V Plzni jste zatím na zkoušku, jak reálné je, že tu zůstanete?
S Vlasim (Tomášem Vlasákem, pozn. red.) jsme na něčem domluveni a počítám s tím, že v Plzni zůstanu. Až to bude oficiální, tak to oznámíme.

Proč jste z možných nabídek zvolil právě Škodovku? 
Já jsem nabídky nijak neřešil. Mně se nikam jinam než do Plzně nechtělo. Za poslední roky mě hokej bavil nejvíc tady. A i když jsem tu teď nějaký čas nebyl, tak jsem pořád klukům fandil. A vyloženě jsem se chtěl vrátit právě do Plzně.

Plzeňský tým se za ty dva roky hodně změnil..
Je tu hodně nových kluků, jiní jsou trenéři, ale jsou tu i hráči, co znám. Ať už Kantýs (Kantner), Kaňour (Kaňák) nebo Kody (Kodýtek). Tehdy začínali a teď se řadí k oporám týmu. Což jen potvrzuje, jak Plzeň dokáže pracovat s mladými hráči.

Slyšela jsem, že jsou prý v kabině už hlasitější..
Já je srovnám. Myslím, že jsem tady od toho, abych je dal trošku do latě. (směje se)

Pokud v Plzni zůstanete, určitě se od vás bude čakat i to, že budete předávat zkušenosti. Počítáte s tím?
Nějakou roli v týmu jsem měl už při minulém působení. Teď se ale potřebuji soustředit hlavně na sebe a připravit se co nejlíp na nadcházející sezonu. Bude ale určitě ještě čas si s trenéry sednout a vše probrat.