Kdy napadne první sníh? Meteorologové už mají první odhady

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 1. listopad 2020 11:04
snih ve meste03 ilustrační

Teplotní trend z posledních dvou říjnových týdnů, kdy se průměrné týdenní teploty pohybovaly na rozhraní normálních a nadnormálních hodnot, bude pokračovat i během listopadu. Na jeho konci by pak mohl podle meteorologů napadnout první sníh i v nížinách.

S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty i nadále klesat. V porovnání s dlouhodobým průměrem bude nejteplejší první předpovědní týden (od 2. listopadu) a nejchladnější čtvrtý předpovědní týden (od 23. listopadu), kdy by se měly noční teploty pohybovat už většinou kolem nuly.

Období od 2. do 29. listopadu jako celek by mělo být teplotně slabě nadnormální nebo normální. "Srážky v uplynulých týdnech měly kolísavý charakter. Během listopadových čtyř týdnů se už očekávají srážky odpovídající průměrným hodnotám pro tuto roční dobu bez výrazných kolísání mezi jednotlivými týdny," uvedli meteorologové.

Vzhledem ke klesajícím teplotám je pravděpodobné, že se v závěru listopadu už vyskytnou sněhové srážky nejen na naších horách ale i níže. Celkově období do konce listopadu by mělo být srážkově v normálu nebo slabě podnormální.