Karlovarsko zaskočilo favorita, z jihu Čech odvezlo cenou výhru

Od - pondělí, 22. leden 2024 08:05
Karlovarsko zaskočilo favorita, z jihu Čech odvezlo cenou výhru Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

Úspěšný reparát složili po porážce s Kladnem volejbalisté Karlovarska. Na palubovce českobudějovického Jihostroje zvítězili 3:2 na sety a jsou prvním týmem, který odvezl z jihu Čech body.

"Byl to opravdu těžký zápas. My jsme podali náš nejlepší výkon a výsledkem toho bylo vítězství," rozdával po utkání úsměvy na všechny strany australský trenér Karlových Varů Liam Sketcher. A nebylo divu. Karlovarsko zaskočilo domácí výběr již v první sadě, když si brzy vypracovalo náskok 8:2, když Jihočeši dvakrát chybovali na útoku. Následně se dokázali domácí hostům z lázní přiblížit na rozdíl dvou bodů 15:17, kdy se blýskl na servisu přímým bodem Balabanov, ale Vary si před koncovkou vytvořily pětibodový náskok 22:17, když nejdříve vystřihl na servisu esový zápis Jakub Ihnát a posléze přetavil svůj útok v další bod univerzál Karlovarska Patrik Lamanec. Jihostroj sice první setbol Varů odvrátil, ale nakonec chyboval na servisu Sobrino, který tak daroval Karlovarsku pětadvacátý bod - 20:25.

I druhý set zahájili volejbalisté z lázní velmi dobře, kdy se dostali do vedení 9:7, když se bodově prosadil nahrávač Wessel Keemink. V průběhu setu však hráči Budějovic uhráli sérii pěti bodů Varům odskočily na 18:13. Západočeši se dokázali poté domácím přiblížit na rozdíl dvou bodů, ale začali riskovat na servisu a Jihostroj šel do koncovky setu s pohodlným náskokem 21:16, který nakonec přetavil ve vyrovnání - 25:19.

Třetí set přinesl dramatickou bitvu, kterou zahájili úspěšně domácí, kteří šli do vedení 4:3. Hráči Karlovarska však přehoupli postupně ukazatel skóre na svou stranu, když zachybovali v útočném snažení Leština a Luengas, čímž Vary domácím odskočily na 13:8. I v závěru setu byli hráči z lázní blízko výhře, když vedli 22:17, ale poté Jihostroj zapsal sedm bodů v řadě a otočil vývoj na 24:22. V dramatické koncovce pak volejbalisté Budějovic dotáhli set do výhry 29:27.

Ve čtvrté sadě drželi domácí hráči vedení do stavu 8:7. Karlovarsko, ale poté díky přesným zásahům Carmodyho a Oliviera šlo do vedení 12:9. Jihočeši poté zaznamenali tři chyby, a rázem Vary odskočily domácím na 19:13. Do koncovky setu zamířili Západočeši s pěkným bodovým polštářem 23:18, který následně přetavili ve vítězství 25:18, čímž si vynutili zkrácený set. V něm dlouho tahali za delší konce domácí volejbalisté, kteří vedli 6:5, ale pak začaly úřadovat na palubovce hráči Karlovarska, kteří nakonec dovedli pátou sadu do výhry 15:9.

Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko, Karlovarský deník