Od - středa, 30. listopad 2022 21:20
Karlovarsko slaví první vítězství v Lize mistrů! Na domácí palubovce zdolalo Menen Foto: VK Karlovarsko

Při třetí účasti v Lize mistrů volejbalisté Karlovarska poprvé vyhráli zápas přímo na palubovce. Belgický Menen porazili 3:0 po setech 28:26, 26:24 a 25:17. Dosud jedinou výhru ve skupinové fázi elitní evropské soutěže měli Západočeši z utkání proti Friedrichshafenu, jenž v sezoně 2020/21 odstoupil kvůli nákaze koronavirem.

Volejbalisté Karlovarska byli v utkání s belgickým vicemistrem papírovými favority a tuto roli od začátku potvrzovali. Hned v úvodní sadě si vytvořili čtyřbodový náskok, volejbalisté Menenu ale vývoj otočili a za stavu 24:21 sahali po zisku setu. Ani jeden ze tří setbolů však hosté neproměnili a Karlovarsko toto zaváhání potrestalo.

Průběh druhé sady byl obdobný. Domácí znovu odskočili o několik bodů a znovu o náskok přišli. Závěr sady ovšem opět patřil domácím, kteří se tak ujali vedení 2:0.

Ve třetí sadě hráči belgického týmu v útoku často chybovali. Nabídnutý mečbol po 84 minutách hry proměnil svým devatenáctým bodem nejproduktivnější hráč Karlovarska Kewin Sasak. Volejbalisté Karlovarska si tak zapsali vítězství už po třech setech.

Další utkání Ligy Mistrů v rámci skupiny D čeká Karlovarsko 15. prosince na palubovce vedoucího Trentina.