Kam za vánoční atmosférou? Objevte nová místa v okolí s adventní tématikou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 12. prosinec 2020 12:44
church-648430_1920 ilustrační, pixabay

Pokud vám chybí vánoční atmosféra, vyrazte ji nasát na hezký výlet, u kterého není potřeba ani tak hledět na čas. V tomto období, kdy se stmívá velmi brzy, to se cestováním není tak flexibilní jako na jaře nebo v létě. Přinášíme vám tedy několik tipů za poznáním, kdy je u většiny brzká tma naopak přínosem.

Vlastnoručně vyráběný betlém

Příjemnou podívanou poskytne rodinný Betlém u Havránků ve Zruči, který již od roku 2006 každoročně stojí před jejich domem. Samotný pan Havránek je autorem všech postaviček, které vlastnoručně vyrábí z pórobetonových tvárnic. Postavičky jsou vysoké okolo 80 centimetrů a pečlivě propracované. Betlém lze navštívit již od prvního adventu až do Tří králů. Ideální čas na návštěvu bývá okolo 17. hodiny, do 19 hodin je betlém dokonce ozvučen.

Svépomocí vyrobeným betlémem se pyšní i řezbářka a malířka z jižního Plzeňska. V Příchovicích můžete na její zahradě spatřit sbírku o 150-160 dřevěných postavičkách. Součástí betlému je i peklo v podobě jeskyně vytvořené ze sudu a obložené kameny. Celé toto skvostné dílo lze obdivovat od prvního adventu až po Tři krále, a to od 10:00 do 19:00 hodin.

foto: www.bozidar.cz

Cestou necestou až k Ježíškovi

Boží dar se nejmenuje Boží dar jen tak náhodou. Mnoho lidí nemá ani tušení, že Ježíšek bydlí právě tady. Po jeho stopách se návštěvníci mohou vydat celoročně, a to absolvováním Ježíškovy cesty. Lze si zvolit délku okruhu, zda se vydat dvanáctikilometrovou trasou či raději tou kratší, která je dlouhá téměř šest kilometrů. V infocentru si lze zakoupit notýsek, do kterého se následně zapisují splněné úkoly. Trasa je takových úkolů a hádanek opravdu plná, takže jde o velmi pestrý zážitek. Na konci trasy a po splnění úkolů dostanou děti v infocentru razítko s Ježíškem a malou odměnu. Zajímavostí je, že cesta je otevřena celoročně, v zimě i pro běžkaře, a to denně od 8.00 - 12.00, 13.00 - 18.00 hod.

foto: facebook www.vanocnidum.cz

Dům Vánoc

Mnoho lidí ví, že se v Karlových Varech nachází jediný Vánoční dům v Čechách, ovšem ne každý z nich tam skutečně zavítal. Naštěstí i tato doba zatím však umožňuje prohlídky, a to v zimním období od pondělí do neděle mezi 10. a 20. hodinou kromě svátků, kdy se otevírací doba může lišit. Vánoční dům je opravdu velkým zážitkem nejen pro děti, ale i dospělé. Pyšní se pestrou expozicí s vánoční tématikou a umožňuje svým návštěvníkům spatřit dokonce i největší sbírku medvídků v Čechách. Součástí expozice je také Kouzelné městečko a dechberoucí vánoční kavárna. Návštěvníci mají pochopitelně možnost si domů přivést nádherné suvenýry.

Za zmínku stojí určitě i město Stříbro. Jeho poloha totiž umožňuje krásné výhledy do okolí a lze tedy pozorovat nápaditě vyzdobené domy některých obyvatelů. Zážitkem je především procházka po náměstí a jeho okolí. Vánoční výzdoba je zde totiž opravdu kouzelná.

Foto: facebook města Stříbro