Kam se vydat o víkendu?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 3. listopad 2022 18:00
Kam se vydat o víkendu? Ilustrační foto: Milan Svoboda

Dny se krátí a světla ubývá, ale v Plzni to žije dál. První listopadový víkend nabízí rozmanité zážitky pro děti i pro dospělé. Pojďme se podívat na některé z nich.

Pátek 4. 11.
Divadlo Alfa uvede v 9:00 oblíbené Pohádky ovčí babičky

Sobota 5. 11.
Teatro Rajdo, hostující v Divadle Alfa, bude hrát dětem od 15:00 O rybáři a rybce

ZOO Plzeň zve od 14:00 do 19:00 na Bu-Bu-Bu Zoo aneb zoostrašení
Podzimní strašidelná atmosféra, tajemná stezka plná strašidel, lampionový průvod i tombola čekají děti i rodiče na letošním Zoostrašení.
Na co se můžete těšit?
- tajemnou stezku plnou strašidel
- dýňovou nadílku u vybraných druhů zvířat
- fotostěnu
- tombolu
- lampionový průvod
- a mnoho dalšího!
Co s sebou?
- kostým (není podmínkou)
- lampion a svíčku na baterky (pro bezpečí všech), bude možné zakoupit přímo na místě
- dobrou náladu
- chuť se bát
Areál zoologické a botanické zahrady bude po celý víkend stylově ozdobený.

Návštěvnické centrum Plzeňského Prazdroje pořádá setkání se známým německým hercem. Autogramiáda Erdogana Atalaye začíná v 15:30
Erdogan Atalay se proslavil především jako vrchní komisař Semir Gerkhan v seriálu Kobra 11. S tímto známým německým hercem, scenáristou a producentem se můžete setkat na autogramiádě v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. Vstup je zdarma, na místě bude možné si zakoupit podpisovou kartičku za 50 Kč.

XIV. ročník Mezinárodní BALET GALA 2022
Mezinárodní exhibiční vystoupení žáků baletních škol můžete navštívit ve Velkém divadle DJKT od 18:00.
Uvidíte laureáty a vítěze soutěží, a to nejzajímavější, co se u nás v rámci zájmových baletních a tanečních škol urodilo. Nebude chybět ani vystoupení profesionálních hostů či tanečnic, které na Gala vystupovaly jako děti a nyní studují na prestižních školách jako je Tanz Academie Zürich či Vaganova Academy of Russian Ballet. Vstupenky budou k zakoupení online přes Plzeňskou vstupenku, www.djkt.eu a v pokladně předprodeje DJKT. O den později proběhnou workshopy pro veřejnost, kterých se mohou účastnit i zájemci z dalších tanečních škol.

Neděle 6. 11.
Tvořivá neděle je workshop pro veřejnost, který pořádá Galerie města Plzně od 13:00 do 17:00
Jan Stolín pojal ve své poslední práci, pojmenované Depozice, veškeré místnosti galerie jako souhrnný prostor, pro nějž připravil ojedinělý projekt. Jeho části na sebe navazují, doplňují se, vstupují do vzájemných zjevných či skrytých odkazů. Divák při procházení jednotlivými místnostmi vnímá přechody od krajního, plošného nanášení barvy jako celistvého monochromního barevného pole na bílém podkladě. Na neděli 6. listopadu je zde připraven odpolední workshop pro veřejnost Tvořivá neděle. Vstup je zdarma.

Podzimní tvoření s Českou televizí
DEPO2015 zve mezi 14:00–18:00 na odpolední program pro celou rodinu, který nabídne rukodělné workshopy. Zde si každý bude moci vyrobit podzimní bytosti z přírodnin nebo lucerničku, kterou si posvítí na cestu domů. Pro nejmenší bude k dispozici herna a projekce Večerníčků; ke zhlédnutí bude také výstava kostýmů z pohádky Princezna zakletá v čase 2. A chybět nebude ani soutěž o krásné ceny. Vstup je zdarma.

Měšťanská beseda uvádí pro nejmenší pohádku O nezbedné víle a to hned dvakrát: ve 14:30 a v 16:00

Muzeum Příběhy dvoutaktů zve na mimořádné komentované prohlídky ve 14:00 a v 15:30. Návštěvníci uvidí takřka kompletní kolekci značek a typů vozidel vyráběných bývalým koncernem IFA v NDR a dalšího příslušenství. Navíc má každý vůz, podobně jako člověk, svůj jedinečný zajímavý příběh. Některé z vystavených automobilů si zahrály i ve filmu a v televizi (Nikdo neměl diabetes, Vyprávěj...). K vidění je zde také nejmladší trabant na světě.

Celý víkend probíhají na náměstí Republiky Martinské trhy.