Kam na výlet o druhé adventní neděli?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 3. prosinec 2022 11:20
Kam na výlet o druhé adventní neděli? Ilustrační foto: Farmapark u Toma

Neděle je prý od slova „nedělat“, zastavte se proto v předvánočním shonu a vychutnejte si adventní atmosféru na výletě do přírody či za kulturním programem.

Sportovci se hned v neděli ráno můžou vydat do Třemošné na SPOKE Run - charitativní běh pro Exodus. Začátek je v 9:00, akci organizuje Tatran Třemošná.
SPOKE Run je trailový závod pro každého, kdo si chce užít den a podpořit dobrou věc! Na trati dlouhé 6 km se závodníci budou kochat třemošenskými lesy, úzkými pěšinkami, šotolinou, kořeny, blátem i prudkými výběhy do kopců. Startovné je 200,- a celá jeho výše půjde přes transparentní účet na podporu Sdružení občanů EXODUS, z.s., který pečuje o osoby se zdravotním postižením z celé ČR. 

Ve Farmaparku u Toma v Ledcích se od 10:00 do 17:00 na hodné i zlobivé děti těší Mikuláš, čert a anděl. Ve Farmaparku vyroste také peklo s Luciferem a knihou hříchů, připravena je i Čertovská stezka se sladkou odměnou na konci. Čerta, anděla a Mikuláše zde potkáte v neděli 4. prosince a v pondělí 5. prosince pak od 12:00 do 17:00.

V neděli bude před Farmaparkem probíhat také tradiční Adventní trh. Na něm si budete moci nakoupit nakládané dobroty, maso, ovoce, klobásy, marmelády, sirupy, koření a sýry, zeleninu, staročeské pochoutky, perníčky, trdelník, svařák, výrobky ze dřeva, vánoční dekorace, hračky, svíčky a další zboží. Trh začíná v 9:00 a končí v 15:30. Parkování je zdarma a vstup na trh také. Ve Farmaparku u Toma na vás čeká spousta mazlivých zvířátek, otevřené výběhy pro návštěvníky, projížďky na ponících i komentované krmení každý den.

Adventní otevírání kapliček se zpěvem vánočních koled
Přijďte nasát vánoční atmosféru, zastavit se v uspěchané době a zazpívat si vánoční koledy. Kde? Kaplička v Újezdu pod Přimdou se na vás těší v 16:30, kaplička v Malých Dvorcích pak od 18:00.

Na Vánoční koncert učitelů ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice můžete dojet do refektáře Augustiniánského kláštera v Domažlicích a nechat se okouzlit hudbou od 19:00.