Kačera s probodnutou hlavou se záchranářům podařilo chytit po třech měsících

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 14. červenec 2020 11:19
unnamed (8) Foto: DESOP

Po téměř třech měsících se odborníkům ze Záchranné stanice živočichů v Plzni podařilo odchytit kachnu divokou, která měla zapíchnutou šipku z pistolové kuše v krku a lebce.

Foto: DESOP

První pokus o odchyt samce kachny divoké se zapíchnutou šipkou z pistolové kuše v krku a lebce proběhl už 20. dubna. "Hlášení o jeho pohybu jsme měli několikrát denně, střídavě od Papírenské lávky, lávky u EDT až po jez u sportoviště pod vodárnou. Samec však dobře létá, zná nás i naše auto a nedal se chytit," popsal Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Případem se zabývala také policie, která hledala pytláka, který zvíře poranil tak, že dlouhodobě trpělo. "Zatímco policie zatím pachatele nechytila, tak nám se to 13. července konečně povedlo. Záchranáři Hanka s Radkem v kajaku kačera pronásledovali tak dlouho, až se jim jako vždy schoval do trávy při břehu. V trávě vždy vydržel nehnutě sedět schovaný tak dlouho, dokud jsme to nevzdali a odchyt nepřeložili na jindy. Dnes se mu to však vymstilo a nám se ho podařilo odchytit pomocí podběráku na dlouhé tyči ze břehu," popsal Makoň.

Kačer byl následně odvezen na Veterinární kliniku. "Z těla mu byla vyndána šipka, zvíře ošetřeno, okroužkováno, označeno a vráceno na lokalitu odchytu. Léčba v přirozeném a pro zvíře známém prostředí je vždycky lepší než v nějaké zvířecí nemocnici," dodal Makoň.