Juniorští atleti přivezli ze šampionátu bohatou sbírku medailí

Od - čtvrtek, 11. březen 2021 10:48
210310_Atletika_BarbaraPichalova Foto: A. Horsinka

Osm medailí vybojovali na atletickém halovém mistrovství ČR dorostu a juniorů atleti AK Škoda Plzeň. K tomu navíc mladí závodníci překonali dva krajské rekordy. Jeden z nich pokořil sprinter Škodovky Tomáš Koza na trati 60 metrů překážek, což mu zároveň přineslo zisk stříbrné medaile. Zlato a juniorský krajský rekord vybojovala ve sprintu na 60 metrů překážek Barbara Píchalová.

Medailové žně nastaly po finálových bězích na trati 60 metrů překážek. Nejprve jako první proťala cílovou pásku dorostenka Emma Zvěřinová ve vylepšeném osobním rekordu 8.59, poté v juniorském závodě zvítězila Barbara Píchalová, a to v novém krajském rekordu 8.60, a bronz vybojovala Viktorie Sýkorová. Vše skvěle završil Tomáš Koza, který novým krajským rekordem 8.09 získal stříbro a vymazal rekord týmového kolegy Marka Páníka. Mistrovský titul na distanci 60 metrů vybojoval časem 7.10 Jakub Peterka, který k nejvyššímu stupni vítězů přidal ještě bronzovou medaili z dálkařského sektoru. Výborných výsledků se stříbrnými konci dosáhli také Kateřina Matoušková díky novému osobnímu rekordu 56.58 na trati 400 metrů a Philippe Carpentier, který se ve finále na 3 000 metrů blýskl novým maximem 8:41.39.

Těsně pod stupni vítězů skončili Kateřina Burianová ve skoku dalekém, Markéta Davídková ve výškařském sektoru, trojskokan Matouš Pospíšil a Tomáš Procházka, který si ve vrhu koulí vylepšil osobní rekord na 14.57.