Josef Bernard: Jsem rád, že lidem, kteří stojí v pozadí politických stran vadím

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 22. září 2020 15:30
bernard Foto: Plzeňský kraj

Bývalý hejtman Josef Bernard je v současné době asi nejsilnějším politickým hráčem v nadcházejících krajských volbách. Alespoň to dokazuje fakt, že jeho političtí soupeři se více než na vysvětlování svého programu soustředí na jeho osočování a urážení. Naposledy se proti němu vymezil místopředseda krajské ODS Roman Jurečko.

Říká, že kandiduje v čele kandidátky, která je jak luxusní bonboniéra, u které nevíte, jaký bonbon si máte vybrat jako první. Na kandidátní listině Starostů s Josefem Bernardem najdete naková jména, jako je Václava Jandečková, spisovatelka a publicistka, která přispěla k identifikaci některých agentů StB podílejících se na akci Kámen, nebo k znovuotevření vyšetřování smrti Jana Masaryka. Na kandidátce najdete také mistra světa v hokeji Bohuslava Ebermanna, ale také třeba zakladatelku neziskové organizace pomáhající rodinám autistických dětí Irenu Vítovcovou a mnoho dalších zajímavých jmen jako je například Václav Chaloupek. „Myslím, že jsme do krajských voleb složili velice silný tým profesionálů. Jednou z našich priorit je také ochrana přírody a zadržování vody v krajině. Proto jsou v našem týmů také odborníci z oblasti ochrany přírody, jako je Eva Volfová, nebo soukromý zemědělec a vysokoškolský učitel Pavel Moulis. Lidé by do kraje měli volit osobnosti, ne politické strany,“ myslí si Josef Bernard.

Ale jak krajská volební kampaň jde do finále, tak se do Bernarda začínají pouštět jak politici ODS, naposledy místopředseda Jurečko ho označil za lháře, ale i reprezentanti z hnutí ANO nebo KSČM. To bylo patrné v diskusi na ČT24. Bernard si tento zájem vysvětluje tím, že ho pravděpodobně berou jako svého největšího soupeře. „Pan Jurečko dokonce sám chodil na některé mé akce, kde jsem se setkával s voliči. Víte, já mám docela dobrý pocit z toho, že právě lidem, kteří stojí v pozadí politických stran vadím, asi jsem v politice něco dělal dobře,“ říká se smíchem Josef Bernard.

Kraj v současné době objíždí se svou kampaní na kole, účastní se debat, ale na otázku, jestli si nemyslí, že je škoda, že politici vychází mezi lidi pouze před volbami namítá, že když byl ještě ve funkci, tak objížděl kraj s rámci takzvaných Hejtmanských dnů poměrně často. „Navíc na sociálních sítích běžně s lidmi komunikuji, nejsem uzavřen někde ve své kanceláři. Dokonce se nebojím jít ani na demonstrace. Namísto do VIP prostor na stadionech jsem chodil do dětských domovů nebo domovů pro seniory. Jak to dělají ostatní politici nevím, na rozdíl od nich já je nesleduji,“ doplňuje bývalý hejtman.

Bernard se několikrát vyjádřil, že na jaře jsme prošli tím nejdražším bezpečnostním školením. Neměli jsme ochranné pomůcky a museli jsme se vyrovnat s epidemií koronaviru. „Na jaře jsme nikdo nevěděli, co se vlastně přesně děje, na jak nebezpečného nepřítele se musíme připravit. Ale to, co se děje v současné chvíli, to považují za asi největší selhání vlády v novodobých dějinách naší země. Zadlužili jsme se půl bilionem korun a teď se opět řítíme do situace, kdy budeme muset omezit ekonomický život země, minimálně v některých vybraných sektorech. Tomu šlo dobrým plánováním a zachováním minimálních bezpečnostních opatření předejít,“ říká k současné situaci Bernard. A dodává, že asi vládní politici spoléhají na to, že lidé si sami zase ušijí roušky, budou se sami trasovat a pak se samo-vyléčí.

PR