Jmenuju se Kryštof Kolumbus a nesnáším strážníky, tvrdil před nádražím strážníkům muž v pátrání

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 14. září 2021 17:00
Jmenuju se Kryštof Kolumbus a nesnáším strážníky, tvrdil před nádražím strážníkům muž v pátrání Hlavní vlakové nádraží v Plzni. Foto: M. Osvaldová

Pořádně rušno bylo v sobotu před hlavním vlakovým nádražím v Plzni. Muž tam nejprve obtěžoval kolemjdoucí a v momentě, kdy přijeli na místo celou věc řešit strážníci, řekl jim, že se jmenuje Kryštof Kolumbus a nesnáší je.

V sobotu v půl sedmé ráno přijala hlídka městské policie oznámení, že před hlavním vchodem hlavního vlakového nádraží se nachází muž, který obtěžuje kolemjdoucí. "Na místě devětatřicetiletý muž strážníkům sdělil, že nemá doklady, jmenuje se Kryštof Kolumbus, nic nedělá a nesnáší měšťáky," popsala Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň. Vzhledem k tomu, že strážníci znali mužovu totožnost z předchozí činnosti a věděli, že jde o osobu se silně agresivní povahou, ověřili si, zda není v požadavcích policie. "Následnou lustrací bylo zjištěno, že Policie České republiky po muži pátrá, proto byl převezen na obvodní oddělení policie, kde si jej státní policisté převzali k dalším úkonům," dodala Kuchynková.