Ježek spadl do okapového svodu, zachránil ho pes

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 7. červenec 2020 11:38
unnamed (1) Foto: DESOP

Při venčení si žena všimla, že se její pes snaží dostat do nezabezpečeného okapového svodu. Když se podívala dovnitř, viděla tam stočeného uvíznutého ježka. 

Foto: DESOP

Další případ řešila Záchranná stanice živočichů v Plzni na Borech v ulici Na Belánce. Žena venčící psa si všimla, že se její čtyřnohý miláček snaží dostat do nezabezpečeného okapového svodu. Nedalo jí to, koukla se do šachty a objevila stočeného ježka. "Ihned zavolala na naši záchrannou stanici, my jsme ježka vyndali a vypustili na náhradní lokalitě. Nutno však říci, že se jednalo o samce, jelikož v případě samice bychom museli ježkovou vypustit přímo na lokalitě nálezu kvůli jejím mláďatům. Poděkování patří jak majitelce psa, tak tentokrát i jejímu čtyřnohému miláčkovi, který ježka našel," prohlásil Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů.

Podle Makoně jde přitom o poměrně častý případ. Není výjimkou, kdy dospělý ježek západní spadne do nezabezpečeného kanálu, okapového svodu, šachty, bazénu, sklepního okénka či odvětrání," dodal.