Je tu jaro? Meteorologové šokují předpovědí

ilustrační foto / plzen.cz

Zatímco ještě před týdnem jsme mrzli a teploty dosahovaly na horách i -30 stupňů, už v tomto týdnu může být až 17 stupňů nad nulou. Podle meteorologů bude konec února výrazně teplejší, než je obvyklé.

„Předpokládáme, že období od 22. února do 21. března 2021 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Konec února bude o hodně teplejší, než je obvyklé, začátek března přinese také teplejší počasí. V posledních dvou předpovědních týdnech bude teplota mírně klesat, přičemž v posledním týdnu astronomické zimy týdenní teplota se dostane i slabě pod normálem,“ uvedli meteorologové.

Z hlediska celkového množství srážek má být období od 22. ledna do 21. března jako celek podprůměrné. Během celého období by se týdenní úhrny srážek měly pohybovat kolem normálu nebo pod normálem. „Vzhledem k předpokládaným teplotám a celkovému úhrnu srážek lze očekávat, že na horách bude sněhu zpočátku rychle ubývat. V posledních dvou týdnech se očekávají také slabé srážky, ovšem na horách už budou většinou sněhové. V nižších a středních polohách bude tvorba sněhové pokrývky jen přechodná,“ dodali meteorologové.