Jdeme do sezóny se zdravým sebevědomím, říká před startem extraligy Dávid Gríger

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 10. září 2022 16:10
Jdeme do sezóny se zdravým sebevědomím, říká před startem extraligy Dávid Gríger foto: hokejkv.cz

V posledním přípravném zápase zvítězila Energie Karlovy Vary nad Rytíři Kladno 4:3 po prodloužení. Hned u tří branek byl navrátilec Dávid Gríger, který jeden gól dal a dva svým spoluhráčům připravil. Jak je spokojen s přípravným obdobím a jak se těší na ostrou sezónu?

Dávide, poslední přípravné utkání je za Vámi. Vítězství jste vybojovali až v prodloužení. Jak těžký to byl zápas?
Samozřejmě těžký zápas, ostatně jako všechny přípravné. Úplně zbytečně jsme si to některými věcmi zkomplikovali sami. Musíme si k tomu sednout a příště se těchto chyb vyvarovat. Ve čtvrtek už se totiž hraje o body a ty budeme potřebovat.

Může být pozitivem, že jste zápas dokázali nakonec dotáhnout do vítězného konce?
Určitě, ukázali jsme vnitřní sílu a věřím, že nám to pomůže i do sezony. Je super, že jsme to i přes nepříznivý vývoj dokázali otočit na svou stranu a zakončili přípravu vítězstvím.

Týmovost a bojovnost. Jsou toto ty atributy, se kterými jdete do sezony?
Jednoznačně. Jak už jsem říkal. Tenhle tým mám velkou vnitřní sílu, což je super. My musíme makat jeden za druhého, bojovat a každou situaci hrát na sto dvacet procent. Jedině tak můžeme být úspěšní.

Jak se těšíte na úvodní extraligový duel? Ještě navíc proti Kometě?
Samozřejmě se už těším moc. Příprava je fajn, ale nehraje se o body. Takže ty zápasy nejsou tak vyhrocené. Už se těším, že to začne naostro a věřím, že jsme na to dobře připravení.

Na druhé straně bude stát Jakub Flek. Proběhnou nějaké hecovačky? Bude i díky tomu ten zápas zvláštní?
Pro mě to bylo zvláštní už poslední dva roky, kdy jsem hrál za Liberec. Ale nějaké vtípky určitě proběhnou. Jakmile ale začne zápas, tak půjde vše stranou a každý se bude soustředit sám na sebe a svůj tým. Věřím, že když budeme hrát náš hokej, můžeme tam uspět.

Výsledky v přípravě byly dobré. S jakými ambicemi půjdete do extraligy?
Jsme rádi, že se nám dařilo. Ale stále to byla příprava, takže z toho nemáme velké oči. Jdeme do sezony s pokorou, ale zároveň zdravým sebevědomím. Chceme hrát kvalitní hokej, který se bude lidem líbit a který bude účelný.

zdroj: hokejkv.cz