Jarní babyboom v plzeňské zoo. Nové obyvatele ale zatím veřejnost vidět nemůže

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. květen 2021 10:57
lemur-vari-belopasy-varecia-variegata-29-4-2021-km-upr (11) Foto: Zoo Plzeň

Šest lemurů se narodilo v rozmezí měsíce v plzeňské zoo. Kvůli dosud uzavřeným vnitřním expozicím ale nejsou pro návštěvníky zatím vidět. 

Foto: Zoo Plzeň

Jako první se narodila 24. března dvojčata vari bělopásého neboli pásového. "U tohoto druhu lemura jde v Plzni o opakovaný odchov. Podle chovatelek jde nyní zřejmě o pár," uvedl mluvčí Zoo Plzeň Martin Vobruba

Další dvojčata jsou z 23. dubna. "Jde o lemury tmavé (Eulemur macaco). Díky pohlavní dvojtvárnosti jsou zde samec a samice lépe k poznání, je to určitě pár. Tento druh se v Plzni množí pravidelně, poslední dobou se rodili hlavně samci," popsal Vobruba.

Ve středu 28. dubna přišla pro plzeňskou zoo dvojnásobná radost, narodil se lemur hnědý a běločelý. "Oba druhy mají expozice umístěné v pavilonu proti sobě. Lemur hnědý (Eulemur fulvus) byl v polovině 80. let prvním historickým druhem lemura v Plzni a na dlouho také jediným. Nejnovější mládě je třetí v pořadí, množit se začal až v posledních letech. U lemura běločelého (Eulemur albifrons) jde o premiéru, mládě přišlo na svět až po nedávné výměně samice," dodal Vobruba. Z celé plzeňské kolekce čítající 11 forem lemurů se podle něj dosud nerozmnožil už jen lemur rudočelý.