Jako z amerického filmu. Honička strážníků s autem skončila bouračkou!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 23. srpen 2022 12:11
Jako z amerického filmu. Honička strážníků s autem skončila bouračkou! Foto: MP Plzeň

Odchytová hlídka městské policie tentokrát nezasahovala jen u zvířat. Strážníci si totiž všimli vozidla, které projelo zákazem vjezdu na Tyršově mostě. Když chtěli osádku zastavit, začal jim řidič ujíždět. Policisté pak našli na Borech pouze havarový vůz. Díky svědkovi se jim ale brzy podařilo vypátrat muže a ženu, kteří ve vozidle cestovali.

V pátek 19. srpna v ranních hodinách zaregistrovala hlídka Odchytové služby na Tyršově mostě vozidlo Hyundai, které projelo tamním zákazem vjezdu. "S pomocí zapnutého majáčku a nápisu stop se strážníci snažili vozidlo zastavit. Osoba řídící vozidlo však na výzvy k zastavení nereagovala, ujížděla z místa vysokou rychlostí a strážníkům se brzy vozidlo ztratilo z dohledu," popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Strážníci nakonec havarované auto objevili na křižovatce ulic Majerova a Politických vězňů. Osádka vozu z místa stihla utéct. "Strážníci ale získali od svědka informaci, kterými směry prchla a vzápětí se jim muže a ženu podařilo dostihnout a omezit je na osobní svobodě," doplnila Pužmanová. Podle ní se okolnostmi dopravní nehody dál zabývají policisté České republiky.