×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Jako na divokém západě. Taxikář střílel po zákaznících, kteří mu nezaplatili

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 13. červenec 2021 08:47
Jako na divokém západě. Taxikář střílel po zákaznících, kteří mu nezaplatili foto: MPP

Střelnou zbraň vytáhl na své zákazníky řidič taxi, když mu za odjetou jízdu odmítli zaplatil. Tři výstřely padly v noci ze soboty na neděli v Pražské ulici v centru Plzně. Podle svých slov nestřílel ostrými ale plynovou pistolí, i přesto má teď kvůli své reakci co vysvětlovat.

Skupinu lidí vezl jednatřicetiletý taxikář v neděli před čtvrtou hodinou ráno. Když po příjezdu na cílové místo zákazníci nezaplatili a začali odcházet, sáhl šofér po zbrani. „Jo, střílel jsem, protože jsem vezl zákazníky, kteří mi nezaplatili a místo placení se dali na útěk. Použil jsem zbraň, abych je zastrašil a přinutil je zastavit,“ řekl později řidič strážníkům. Uvedl, že plynovou pistolí vystřelil třikrát, dvakrát mířil do vzduchu akustickými náboji, poslední střela se slzným plynem pak šla ve směru prchajících.

Přestože se lidi muži nepovedlo zastavit, oslovil projíždějící hlídku policie, se kterou je nalezl a dluh vyřídil. Policistům ale neřekl, že se předtím postaral v centru města o pěkný rozruch. O tom už věděli městští strážníci. „Hlídka městské policie dostala oznámení, že v prostoru tramvajové zastávky v Pražské ulici došlo ke střelbě ze střelné zbraně,“ uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň s tím, že mužovo taxi zastavili strážníci na Americké třídě. „Řidič vozidla taxi okamžitě reagoval na výzvu k zastavení. Po konzultaci našeho operačního oddělení s hlídkou policie, která pomohla zadržet neplatící osoby, byla hlídka městské policie požádána, aby na místě s taxikářem setrvala do příjezdu Policie České republiky, která si celou věc následně převzala k dalšímu šetření,“ popsala Kuchynková.