Jak vyrobit vlastní tričko s potiskem?

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 11. leden 2022 10:53
Jak vyrobit vlastní tričko s potiskem? Zdroj: se souhlasem Colorfactory.cz

Potisk na trička se probyl módou vlastní elegancí, jednoduchostí realizace a možností si zvolit vlastní design. Určitě si vzpomínáte na to, jak jste si na škole v deváté třídě vymýšleli vzpomínkové dárky. A nejen tam. 

Potisk na trička od firem nebo na vlastní trička lze využít i jako dárky k narozeninám, Vánocům, mít je jako upomínku na jistou situaci a atd. Protože jde trend nejen dnešních dnů, vytváříme tento článek, kde se dozvíte možnosti vytvoření grafiky a tisku na tričko pro osobní potřebu, nebo partu přátel a zájmové skupiny. Kde všude můžete hledat a kolik zhruba takový potisk vlastně stojí.

Tvorba grafiky a průběh tisku

Existuje mnoho webových stránek, které vám nabídnou různé styly triček a mikin, u kterých si zvolíte barvu a motivy z jejich nabídky. Motivy přikládáte kam jen chcete. Pak už stačí jen zadat velikost trik a množství. Takhle jednoduché je si vytvořit vlastní grafiku.

Tisk probíhá přes tzv. digitální tisk, který se využívá na tisk na zipy, textil, kapsy a jiné. Doslova vám potiskne vše. Existuje i způsob transferového tisku, který se užívá jen, když potřebujete potisknout pár kousků. Takže velkovýroba zde nepřipadá v úvahu. Technologie vy využívá jak na textil, tak na potisk nákupních tašek, batohů a klíčenek. 

Pokud uvažujete, že do potisku přizvěte i kolegy z práce, rodinu nebo prostě známé, využijte sítotisk. Obsluha není vůbec náročná, jen to chce grif. U sítotisku jde o protlačení barev místy v šabloně. Jediná jeho nevýhoda spočívá v těžkém nastavení. 

Nažehlovací papíry

Užitečnou, rychlou a levnou  alternativou jsou nažehlovací papíry, se kterými si mohou hrát i děti. Jde o revoluční techniku, která dokáže nadchnout osobitého a kreativního ducha v každém z nás. Dobrým základem je vlastnit dobrou tiskárnu, na které si vybraný obrázek vytisknete. Nažehlovací papíry jsou krokem číslo dva. Vyznačují se tím, že mají nažehlovací povrch a termocitlovou vrstvu .

Takto upravené tričko můžete věnovat osobě, která je velmi blízká, čili maminkám, babičce, přítelkyni či přítelovi. Je to jen na vás. Každopádně bude vidět, že jste do toho dali i své srdce.

Vlastní tvorba

Tahle varianta je spíše pro lidi, kteří mají trpělivost. Stačí vám pouze staré triko, štětec, barva a šablona. Jde o styl, který se dělal i na školách. Větší umělci umí nakreslit města, lesy, zvířata i jiné krásné věci, ale vlastní tvorba se cení vždy.

Cena

Tričko si pořídíte zhruba od 259 Kč, a pak záleží na tom, kolik motivů a jaký tisk si zvolíte. Cena se vám zdvojnásobí i ztrojnásobí. Vlastní potisk vás bude stát míň už jen proto, že máte vlastní trička ve skříni a nažehlovací papír lze pořídit od 80 Kč. Takže suma sumárum, je levnější a lepší vlastní tvorba. Rozhodně se nebojte prohledat webové stránky, katalogy a zeptejte se známých, jaké mají zkušenosti. Ale na druhou stranu v celé záležitosti nehledejte komplikace, celý proces je u každé varianty lehký a jediné  co vás omezuje je vaše představivost.

Tiskárna pro potisk textilu v Plzni – Colorfactory.cz

PR