Indiáni zažili v Karlových Varech zmrtvýchvstání, nakonec padli v prodloužení

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 28. prosinec 2019 20:21
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Vypadalo to původně na absolutní debakl, když v západočeském derby prohrávala v Karlových Varech ve druhé třetině HC Škoda Plzeň 0:3. Hosté se ovšem nehodlali jen tak lacině vzdát. Indiáni zažili doslova vzkříšení, před koncem základní hrací doby se jim podařilo vyrovnat na 3.3. V prodloužení se ovšem štěstí převrátilo na stranu domácích. Minutu a jedenáct vteřin před koncem prodloužení se střelecky prosadil Vladimír Eminger, který zajistil energetikům dva body ze západočeského derby.

Domácím vyšel úvod zápasu, když už ve 3. minutě překonal plzeňského brankáře Adam Raška. V 16. minutě zvyšoval náskok Energie Tomáš Rachůnek. Do třetice se domácí radovali, když ve 27. minutě upravil skóre na 3:0 Petr Koblasa. Vše nasvědčovalo tomu, že je rozhodnuto. Ale zdaleka tomu tak nebylo.

Ještě do konce druhé třetiny se dvakrát trefil Tomáš Mertl. Do třetí třetiny utkání nastoupili indiáni jako pokropení živou vodou a domácí drželi pod obrovským tlakem. Ten korunoval v 53. minutě gólem Matyáš Kantner a srovnal tak účty s domácími. V poslední vteřině normální hrací doby mohl o výsledku utkání ve prospěch Energie rozhodnout Vojtěch Polák, ale Frodl stačil na poslední chvíli skočit po kotouči. Zápas potom rozhodl v prodloužení jednoduchou střelou Eminger. Ten totiž spíše jen nahazoval puk na Frodla, tomu ovšem nešťastně pod rukou propadl až do sítě. Hosté tak vezou do Plzně z Varů jeden bod.

„Začali jsme dost bojácně, možná jsme měli z domácích zbytečný respekt. Je tedy pravda, že na nás dost vlétli. Kupila se chyba na chybu, pak postupem času přicházela i nejistota,“ uvedl po utkání dvojnásobně úspěšný střelec Tomáš Mertl.„První třetina vypadala tak, jak vypadala. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, seřvali jsme se. Od půlky zápasu už se naše hra změnila. Zlepšili jsme pohyb v útočném pásmu, poté také přišel faul, díky přesilovce jsme dokázali snížit. I když vlastně předtím jsme v oslabení dostali třetí gól, až další přesilovku jsme využili," zhodnotil zápas Mertl.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Myslím, že jsme viděli výborné utkání v parádní atmosféře. Nám se podařilo velice dobře vstoupit do zápasu, minimálně do půlky zápasu jsme byli lepším mužstvem. Využili jsme šance, které jsme si vypracovali. Poté jsme si ale zbytečně nechali soupeře vrátit naší nedisciplinovaností zpět do hry. I když pak proti nám šlo spousta aspektů, tak jsme to zvládli a dotáhli jsme to alespoň do prodloužení. Tam se naši hráči extrémně vydali, nechali na ledě úplně všechno, dva body proti tak silnému soupeři jako je Plzeň stoprocentně bereme."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "My jsme měli špatný vstup do utkání, domácí hráči využili své šance, šli do vedení 2:0. Za začátku druhé třetiny, ve druhém zápase po sobě, jsme inkasovali ve vlastní přesilové hře. Následně jsme zredukovali sestavu a zvýšeným úsilím jsme srovnali na 3:3. Za to musíme kluky pochválit, vydali se ze všech sil. V prodloužení máme hrůzostrašnou bilanci, spoustu bodů už jsme týmům nechali, ještě jsme žádný nezískali a dnes jsme v tom jen pokračovali."