×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Indiáni vydřeli v duelu s Mladou Boleslaví dva body po samostatných nájezdech

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. prosinec 2019 21:51
hokej indiani Foto: Milan Podpera

Drama až do poslední okamžiku! Takový byl pondělní domácí duel indiánů, kteří až po samostatných nájezdech zdolali 3:2 BK Mladou Boleslav. Plzeň přitom začala ve velkém stylu, když už ve druhé minutě vedla po ráně Petra Straky do pravého horního rohu boleslavské branky. I v dalších minutách pak měli domácí navrch, ale nedokázali proměnit své šance. To se naopak podařilo ve 14 minutě hostům, kdy za Frodlova záda dorážel Pavol Skalický.

V 16. minutě pálil do prázdné brány Miroslav Indrák a Plzeň vedla 2🕐:1. Tento stav nevydržel ani dvě minuty a Středočeši bleskurychle srovnali na 2:2 zásluhou Martina Pláňka. V polovině utkání mohla jít Plzeň do vedení, ale kvůli úmyslnému posunutí branky hostů gól neplatil. Do konce normální hrací doby už další gól napadl a zápas šel do prodloužení. I přes velkou snahu a tlak indiánů se nepodařilo skórovat a následovaly doslova infarktové samostatné nájezdy. Až v sedmé sérii rozhodl Vojtěch Němec svojí střelou a Plzeň vydřela zasloužené vítězství a dva body.

Ohlasy trenérů:

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "V první třetině si myslím, že jsme byli aktivnějším celkem, poté se Boleslav zvedla a odpověděla nám na naše branky. Zbývající dvě třetiny byly vyrovnané, chvíli byli lepší hostě, poté zase my. Hrálo se aktivně na obou stranách, na nic se nečekalo a tak to má asi vypadat. Bruslaři letošní sezónu hrají velmi dobře, mají hodně kvalitní tým, tak si těch dvou bodů dnes velmi ceníme. Jsme rádi, že jsme konečně zvítězili v prodloužení, eventuálně v samostatných nájezdech."

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Já zápas zhodnotím jen stručně. Myslím, že jsme viděli hezký, vyrovnaný hokej. Zasloužený bod pro oba týmy a poté nájezdy už jsou loterie."