Indiáni vydřeli těsnou výhru na ledě posledního Zlína

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 30. listopad 2021 19:54
Indiáni vydřeli těsnou výhru na ledě posledního Zlína Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně potvrdili roli favorita a ve 28. kole extraligy zvítězili na ledě posledního celku tabulky ze Zlína 2:1. Západočeši vedli po trefách Ludwiga Blomstranda a Matyáše Kantnera 2:0, domácí Ševci ale utkání zdramatizovali trefou Honejska ze 46. minuty.

Do utkání lépe vstoupili hosté. Domácí totiž za krosček museli do čtyř, čehož po necelé půlminutce využil Ludwig Blomstrand, který náramnou střelou do vzdálenějšího růžku z levého kruhu nedal Kašíkovi sebemenší šanci zasáhnout. Podobně se na druhé straně z pravé strany pokoušel zakončit i Flynn, Svoboda zakročil betony. Následně se karta obrátila a byli to Západočeši, kdo se musel bránit v oslabení. A to dokonce ve dvou po sobě rychle jdoucích. Situaci ovšem ustáli, Zlínu se totiž vůbec nedařilo. O první pauze tak v rukách třímali fotbalové vedení modrobílí.

Prostřední třetinu začala opakovanou střelou Jiříček, Kašík pokaždé zakročil betony. Následně natáhl ihned po buly od modré Schleiss, ani on skórem pohnul. Vzápětí se protáhl podél mantinelu až na kruh Gazda, z dobré palebné pozice na Svobodu nevyzrál. Radoval se tak až Matyáš Kantner, který těžil na brankovišti z výborné práce parťáků u zadního mantinelu. Jedním z nich byl i Marcel Marcel, který si tak hned ve druhém extraligovém zápase zapisuje první bod. Snížit ještě mohli Ševci v závěru dějství v početní výhodě, ale znovu pohořeli.

V úvodu třetí dvacetiminutovky ale již PSG, jehož přesilové hry patří co se týče využití k úplně nejhorším v celé soutěži, ve výhodě jednoho muže v poli udeřilo. Antonín Honejsek využil zmatků před Svobodou a dodal zbytku utkání potřebný náboj. Vzápětí sahal po vyrovnání od modré Ferenc, muž s maskou Škody nic neviděl, avšak puk nakonec proletěl těsně mimo. Naopak zasahovat musel proti nováčkovi ve zlínském dresu Malletovi, který pálil ihned po vyhraném buly Honejska. V závěru duelu putovala Plzeň dokonce na pár vteřin do tří, soupeři ale již vyrovnání nedovolila a raduje se tak z vítězství na ledě Zlína po třech zápasech a více než dvou letech.

hcplzen.cz