Hrůzný nález na Rokycansku. Komu patří lebka a část kostry?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 5. květen 2021 16:28
ViewImage (2) Foto: PČR

Přesně sedm let uplynulo od doby, kdy byla u Kladrub na Rokycansku objevena lebka a následně i kosterní pozůstatky neznámé osoby. Policisté zatím stále netuší, komu patří. Mají k dispozici jen přibližnou podobu muže, kterému bylo v době smrti kolem 50 let.

Foto: PČR

Jako první byla v květnu roku 2014 nalezena část lebky, při pátrací akci pak následně i kosterní ostatky. O pět let později byla ve stejné oblasti nalezena spodní část čelisti. "Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o pozůstatky, které patří totožné osobě. Po posledním nálezu byla provedena exhumace lebky a byla vyžádána spolupráce s Kriminalistickým ústavem Praha k projekci předložené lidské lebky. Na základě toho byl vyhotoven znalecký posudek, kde je v podobě kresby vytvořena rekonstrukce přibližné podoby muže dosud neznámé totožnosti," uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. Kriminalisté podle ní ani netuší, zda měl muž vlasy nebo ne. Záměrně tak nechali vypracovat obě varianty. "Vytvořená rekonstrukce obličeje je přibližnou podobou, která by měla skutečnému stavu odpovídat především umístěním a vzájemnou proporcí obličejových prvků. Provedená rekonstrukce odpovídá padesátiletému jedinci," podotkla mluvčí.

Ze znaleckých posudků vyplývá, že by se mělo jednat o muže tělesné výšky okolo 177 centimetrů, větší hmotnosti. "Z popisu chrupu dolní čelisti bylo zjištěno, že je sedmička (mezičlen) vpravo i vlevo tvořena korunkou ze žlutého kovu, která je vsazena mezi šestku a osmičku, osmý zub přitom tvoří celoplášťová korunka ze žlutého kovu. Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit," dodala Kroftová.

Foto: PČR

Na místě nálezu kosterních pozůstatků byly zajištěny následující věci:

  • šusťáková bunda zn. Napapirji, výrobce Kingfield, velikost 50, modré barvy, horní část zad šedé barvy
  • pánské boxerky zn. EsPacE, šedé barvy s červenými proužky
  • pánské koženkové pantofle zn. Björndal, se 3 přezkami, hnědé barvy, vel. asi 44
  • pánské brýle tyrkysové barvy s označením D. D.Hamilton na levé nožičce a číselnou řadou 01-60410-01 51 22 140 na pravé nožičce, přičemž čísla 51 22 140 označují šířku očnice, šířku nosníku - délku stranice
  • červený vysouvací odlamovací nůž

Policisté se opětovně obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při zjišťování totožnosti osoby. "Žádáme občany, kteří by muže na fotografii poznali nebo mohli jakoukoli informací přispět k zjištění jeho totožnosti, aby kontaktovali bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo se přímo obrátili na kriminalisty Územního odboru Rokycany na tel. č. 974 335 903," upřesnila mluvčí.